PARTNER PORTALU
  • BGK

Optymistycznie na lotnisku w Jesionce

  • PAP    8 lipca 2014 - 18:15

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce zanotowało w I półroczu ponad 9,5-proc. wzrost liczby obsłużonych podróżnych w stosunku do roku ubiegłego. Te dane pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość - uważa prezes spółki zarządzającej portem Stanisław Nowak.
Jego zdaniem równie dobre dla lotniska będą kolejne miesiące, bo już zauważalny jest wzrost ruchu czarterowego. W tym sezonie uruchomione zostały dwa nowe kierunki czarterowe z Jasionki - na grecką wyspę Kos oraz Djerbę w Tunezji.

Ponad 9,5-proc. wzrost liczby odprawionych pasażerów w pierwszym półroczu br. port zanotował mimo mniejszej ilości połączeń. Z sezonowych lotów z Jasionki do Trapani i Girony zrezygnował Ryanair. W rozkładzie nie ma też lotów do Birmingham i Glasgow. Do wzrostu przyczyniło się natomiast m.in. większe obłożenie na dotychczas obsługiwanych trasach; niektóre linie zwiększyły też częstotliwość połączeń, zrobiła tak m.in. Lufthansa, która zwiększyła liczbę rejsów do Frankfurtu.

W całym ubiegłym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło rekordową liczbę ponad 590 tys. pasażerów.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in. do Frankfurtu, Warszawy, Londynu, Manchesteru, Paryża, Rzymu oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot. Tegoroczne kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania, Tunezja i Turcja.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.