PARTNER PORTALU
  • BGK

Orkan Ksawery: Kalisz wprowadza zakaz korzystania z placów zabaw i parków

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 16:58
Orkan Ksawery: Kalisz wprowadza zakaz korzystania z placów zabaw i parków
Zakaz korzystania z parków i placów zabaw obowiązuje do odwołania (fot. kalisz.pl)

- Zniszczenia w naszych parkach są ogromne, huragan powyrywał silne, zdrowe drzewa, które z kolei zniszczyły miejskie place zabaw - powiedziała na konferencji prasowej w piątek (06.10) wiceprezydent Kalisza, Karolina Pawliczak. Miasto zdecydowało się wprowadzić zakaz korzystania z parków miejskich i placów zabaw do odwołania.
Jak podkreśliła Pawliczak, należy unikać spacerów i zabaw na terenach zielonych do czasu odwołania zakazu. - Musimy być bardzo ostrożni, ponieważ pomimo usuwania przewróconych drzew z ciągów komunikacyjnych, nie wiadomo, co dzieje się w konarach drzew niepowalonych przez wichurę - wyjaśniła wiceprezydent.

Zakaz dotyczy Parku Miejskiego, terenów zielonych na Majkowie i w Szczypiornie oraz Lasu Winiarskiego.

Prezydent Grzegorz Sapiński zapewnił, że zniszczenia usuwane są sukcesywnie a sytuację na bieżąco kontroluje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

- Na bieżąco usuwamy i naprawiamy skutki wichury - połamane drzewa, zerwane dachy, uszkodzone znaki drogowe, sygnalizacje świetlne, linie energetyczne i przystanki autobusowe. Na szczęście nie odnotowaliśmy tragiczniejszych przypadków - powiedział Sapiński.

W Kaliszu i powiecie odnotowano 260 zdarzeń związanych z nocną wichurą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.