PARTNER PORTALU
  • BGK

"Orliki" szukają animatorów

  • KB    5 maja 2010 - 07:42
"Orliki" szukają animatorów

Trwa drugi nabór wniosków do ogólnopolskiego pilotażowego projektu „Animator – Moje boisko Orlik 2010”. W ramach projektu Ministerstwo Sportu dofinansuje wynagrodzenie animatorów sportowych pracujących na terenie „Orlików”.
Do udziału w projekcie mogą przystąpić wszystkie starostwa i gminy, które w 2008, 2009 lub 2010 roku wybudowały na swoim terenie „Orliki”. Jednostka samorządu może zgłosić maksymalnie dwie osoby do każdego „Orlika”. Zatrudnione w roli animatorów osoby – instruktorzy, trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego - muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje do organizowania i prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych.
 
- Kujawsko-Pomorskie jest jednym z regionów, które najaktywniej uczestniczą w ogólnopolskim programie budowy nowoczesnych boisk sportowych. W tym roku uruchomimy setnego „Orlika” w naszym województwie – mówi marszałek Piotr Całbecki – Zachęcam wszystkie samorządy, które budują na swoim terenie takie boiska do włączenia się w rządowo-samorządowy program zatrudniania profesjonalnych trenerów na tych obiektach. To duże wsparcie, dzięki któremu potencjał „Orlików” będzie w pełni wykorzystany.
 
Projekt przewiduje pokrycie kosztów zatrudnienia animatora w wysokości do 1 tysiąca złotych brutto miesięcznie. W przypadku zatrudnienia dwóch osób na terenie jednego „Orlika”, kwota ta wyniesie do 500 zł brutto na osobę. Samorząd lokalny przystępujący do projektu musi zapewnić drugą część wynagrodzenia, która będzie co najmniej równoważna kwocie dotacji z resortu sportu.
 
Uczestniczący w projekcie animatorzy zostaną zobowiązani do przeprowadzenia co najmniej 80 godzin zajęć w miesiącu  (40 godzin w  przypadku dwóch animatorów na jednym „Orliku”) co powinno stanowić co najmniej 50 procent ogólnej liczby godzin zajęć przeprowadzonych przez danego animatora, udokumentowanych zapisami w dzienniku zajęć. 
 
To już drugi nabór. Potrwa on do 16 maja.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.