PARTNER PORTALU
  • BGK

Osiem osób w szpitalu po zderzeniu dwóch autobusów w Ostrowie Wielkopolskim

  • PAP/MIW    9 kwietnia 2018 - 11:46
Osiem osób w szpitalu po zderzeniu dwóch autobusów w Ostrowie Wielkopolskim
Autobus podczas testów w MZK Ostrów Wlk. (zdjęcie ilustracyjne, www.mzk-ostrow.com.pl)

Osiem osób trafiło do szpitala, w tym dziecko w wieku 14 lat, po zderzeniu dwóch autobusów - poinformował dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła.
Dyrektor ocenił stan wszystkich przywiezionych do szpitala osób jako dobry.

- W tej chwili prowadzona jest diagnostyka, czyli poszkodowani w wypadku są badani przez lekarzy chirurgów i mają wykonywane zdjęcia rtg, żeby potwierdzić lub wykluczyć urazy głowy, klatki piersiowej i nóg - poinformował Dariusz Bierła.

W Ostrowie Wlkp. na skrzyżowaniu ulic Krotoszyńskiej, alei Słowackiego i Raszkowskiej w poniedziałek o godz. 8.40 doszło do zderzenia dwóch autobusów MZK.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że poszkodowanych jest kilkanaście osób. Na miejsce zdarzenia przyjechało siedem jednostek straży pożarnej i policja. Jak poinformował Tomasz Kula z ostrowskiej policji, "ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z pojazdów uderzył w tył poprzedzającego go autobusu. W tej chwili policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia" - poinformował.

W autobusach jechało w sumie 20 osób, z czego osiem zostało przywiezionych do szpitala. Dyrektor ostrowskiego szpitala Dariusz Bierła poinformował, że niektórym osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu zdarzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.