Osiem stoisk na ulicy książek w Warszawie

Ulicą książek w warszawskim Śródmieściu - zgodnie z pomysłem władz dzielnicy - ma stać się Chmielna. Na bukinistów czeka osiem stoisk przy skwerku. Do otwarcia przygotowują się też księgarnie z literaturą anglojęzyczną, książkami dla dzieci oraz na temat psychologii.
Osiem stoisk na ulicy książek w Warszawie
Osiem stoisk na ul. Chmielnej, przeznaczonych przez władze dzielnicy Śródmieście do sprzedaży książek, ma funkcjonować przez cały rok.

Czytaj też: Książki na warszawskiej ulicy  

Każde z miejsc liczy 1,5 mkw. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje oferty do Zarządu Terenów Publicznych.

Za kilka tygodni w pobliżu skwerku (znajduje się on pomiędzy Nowym Światem a ul. Szpitalną) na którym mają handlować bukiniści, otworzą się trzy księgarnie, w których będzie można kupić literaturę anglojęzyczną, książki dla dzieci i młodzieży oraz poświęcone psychologii - poinformowała rzeczniczka dzielnicy Śródmieście Urszula Majewska.

Władze Śródmieścia ogłosiły konkurs na najem tych lokali przy ul. Chmielnej skierowany do handlarzy książkami w kwietniu br.

Według Majewskiej 14 sierpnia rozpocznie się konkurs na kolejne trzy lokale z przeznaczeniem na księgarnie i antykwariaty.

Władze dzielnicy Śródmieście chcą, aby ul. Chmielna zamieniła się w warszawskie centrum książki z kameralnymi księgarniami, antykwariatami i stoiskami bukinistów.

Pomysłodawcy mają nadzieję, że obok księgarni powstaną też herbaciarnie i kwiaciarnie, dzięki którym ul. Chmielna stanie się miejscem klimatycznym, przyciągającym miłośników kultury i artystów.

Handlarzy książkami mają zachęcić do sprzedaży przy tym śródmiejskim deptaku konkursy na najem lokali skierowane wyłącznie do antykwarystów i księgarzy.

Władze dzielnicy liczą, że zawężenie oferty do sprzedawców książek ograniczy wysokość proponowanych czynszów.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE