PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatni weekend na warszawskim lodowisku

  • PAP    14 marca 2014 - 07:59
Ostatni weekend na warszawskim lodowisku

Od końca grudnia była to jedna z najprzyjemniejszych atrakcji zimowej Warszawy. Bawili się na nim dzieci i dorośli, umawiano się na randki, chwalono umiejętnościami podopiecznych szkółek łyżwiarskich, a nawet promowano zdrowie. Lodowisko na Starym Mieście pobiło frekwencyjne rekordy.
Podczas blisko trzymiesięcznej działalności skorzystały z niego tłumy. Przy średniej obecności na tafli w ciągu godziny 150 osób, czyli 1500 dziennie, z lodowiska skorzystał każdy mieszkaniec Woli…. albo Bielan. Statystycznie oczywiście, bowiem wszystkich łyżwiarzy-amatorów było ponad 130 tysięcy.

Lodowisko na Rynku Starego Miasta w Warszawie zorganizowaliśmy w tym roku po raz pierwszy – przypomina Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy -  I już po pierwszych dniach widać było, że był to strzał w dziesiątkę. Żadna do tej pory organizowana tu atrakcja nie zachęciła  tylu mieszkańców do odwiedzenia staromiejskiego rynku.

Z tafli korzystały także dzieci niepełnosprawne, które pod okiem instruktorów mogły uczyć się jazdy, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem, ale przede wszystkim lodowisko służyło do dobrej zabawy. Z bezpłatnym wejściem, pięknie iluminowane, ozdobione choinkami z dostępem do małej gastronomii i wypożyczalnią łyżew – stało się bardzo popularnym miejscem odpoczynku.

Niestety pory roku mają swoje prawa, coraz cieplejsze wiosenne dni wykluczają dalsze działanie sztucznie mrożonej tafli. Lodowisko, uruchomione 20 grudnia, w niedzielę, 16 marca, zaprosi warszawiaków po raz ostatni. Będzie można na nim pojeździć do godz. 22.00.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2014-03-14 18:42:22

    Pragnę poinformować, że oprócz mrożonych lodowisk są lodowiska syntetyczne i można jeździć cały rok nawet w słońcu. firma-arg.pl poleca.NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: