PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnia szansa na rejsy po Wiśle

  • GK    6 września 2013 - 13:22
Ostatnia szansa na rejsy po Wiśle

To już ostatnia szansa na skorzystanie z wodnych atrakcji Warszawskich Linii Turystycznych.
7 września sezon zakończy tramwaj wodny, a 8 września promy Pliszka, Słonka, Turkawka i Wilga oraz statek do Serocka.

W najbliższy weekend, 7-8 września, statek do Serocka - w związku z niskim stanem wody w Wiśle - wypłynie z Żerania, a nie z Cypla Czerniakowskiego (tam też zakończy rejs powrotny).

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę osoby posiadając bilet na rejs będą mogły bezpłatnie skorzystać ze specjalnej linii autobusowej, która dowiezie je na Żerań. Autobus wyruszy z przystanku Torwar 04 o godzinie 9.00 i zakończy kurs na przystanku Zakłady Zbożowe 02 (ulica Płochocińska).

Kurs powrotny, z tego samego przystanku, rozpocznie się około godziny 17.45. Autobus dowiezie pasażerów na przystanek Torwar 06 (pętla) około godziny 18.20.

Bilety na rejs można rezerwować na stacji metra Centrum (pawilon 2010b) lub - w przypadku wolnych miejsc - kupić na statku bezpośrednio przed rejsem. Koszt podróży to 36 zł (bilet normalny).

Bezpłatne promy Pliszka, Słonka, Turkawka i Wilga w sobotę i niedzielę połączą Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, most Poniatowskiego ze Stadionem Narodowym, Podzamcze-Fontanny z ZOO oraz Nowodwory z Łomiankami.

Ostatnie rejsy tramwajem wodnym Wars odbędą się 7 września. Statek będzie wypływał z przystanku przy Cyplu Czerniakowskim. Bilety, w cenie 18 zł (bilet normalny) będą dostępne przed rejsem u armatora statku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.