PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto recepta na sukces mniejszych miast

  • BD    27 września 2017 - 17:43
Oto recepta na sukces mniejszych miast
W Ostródzie wyzwaniem jest zabezpieczenie zaplecza konferencyjnego - w mieście organizowane są różnego rodzaju targi. Fot. Shutterstock.com

W mniejszych miastach możemy połączyć dobre życie, dobre zarobki z wypoczynkiem i spokojem. W tych aspektach można upatrywać źródła sukcesu.
Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa wyjaśniał, że małe miasto musi oddychać dwoma płucami – turystyka i przemysł nieuciążliwy dla środowiska. - Był problem, bo ustawa uzdrowiskowa obejmowała całe miasto, co uniemożliwiało rozwój przemysłu. Udało się to rozwiązać - podzielimy miasto na trzy dzielnice i teraz łapiemy drugi oddech – mówił burmistrz Augustowa.

Wojciech Walulik jest zdania, że w mniejszych miastach można połączyć dobre życie, dobre zarobki z wypoczynkiem. – Człowiek potrzebuje kontaktu z przyrodą, by zrelaksować się, wypocząć, czerpać radość z życia - zauważył. - W małym mieście, jeśli jadę do pracy 10 minut, to oznacza że stałem w korku. W Warszawie ludzie dojeżdżają do pracy 1,5 godz.

Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla podkreśla, że miasto szuka takiego modelu, by mieszkaniec czy turysta miał co robić cały rok.

Supraśl otwiera pierwszy szpital uzdrowiskowy, jest na etapie uzgodnień na ośrodek rehabilitacji rolników KRUS – to 50-60 mln zł. W ramach ZIT miasto buduje dojazd do strefy uzdrowiskowej. – Chcemy specjalizować się w działalności uzdrowiskowej. Jesteśmy otoczeni Puszczą Knyszyńską, u nas nie ma miejsca na przemysł - wyjaśniał burmistrz.

Każdy szuka swojego sposobu na sukces. W Ostródzie wyzwaniem jest zabezpieczenie zaplecza konferencyjnego - w mieście organizowane są różnego rodzaju targi. Bielsk Podlaski chce być miastem ludzi przedsiębiorczych, a Ełk – miastem inteligentnym.

Tekst powstał na podstawie sesji "Samorząd terytorialny w Polsce i dialog społeczny", który odbył się podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego 2017 w Białymstoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.