PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto ulubione miejsca turystów w Polsce

  • bad    17 sierpnia 2015 - 16:33
Oto ulubione miejsca turystów w Polsce

Preferencje polskich i zagranicznych turystów w dużej części pokrywają się. Fot. facebook

Noclegów w Polsce najczęściej szukają Niemcy, Polacy oraz Amerykanie. Które miejscowości są najpopularniejsze?
Polskie miasta i nadmorskie kurorty zyskują na popularności wśród polskich i zagranicznych turystów. W roku 2014 Polskę odwiedziło 16 milionów obcokrajowców, o 2 miliony więcej niż w poprzednim.

Zagraniczni goście chętnie odwiedzają zarówno polskie metropolie, jak i nadmorskie kurorty. Na stronach internetowych serwisu kayak.pl noclegów w Polsce najczęściej szukają Niemcy, Polacy oraz Amerykanie. W czołówce rankingu znaleźli się również mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Austrii, a nawet Kanady i Holandii.

Warszawa jest najpopularniejsza

Zagraniczni turyści najczęściej wybierają się do Warszawy. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również polskie wybrzeże. Na drugim miejscu w rankingu popularności uplasował się Kołobrzeg, trzecim – Międzyzdroje, czwartym – Gdańsk, szóstym – Świnoujście. Piąty w rankingu zagranicznych turystów jest Kraków.

Podobnie wyglądają preferencje polskich turystów, które koncentrują się przede wszystkim wokół stolicy. Wykazują oni jednak większe niż obcokrajowcy zainteresowanie Zakopanem (drugie miejsce w rankingu) oraz Wrocławiem (szóste). Wśród najpopularniejszych nadmorskich kurortów znalazły się Międzyzdroje (4.) oraz Trójmiasto (5.). Trzecie miejsce wśród miejscowości budzących największe zainteresowanie krajowych turystów znalazł się Kraków.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.