PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie Kopernika dopiero późną jesienią

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    10 sierpnia 2010 - 08:01
Otwarcie Kopernika dopiero późną jesienią

Nawet o dwa miesiące może się opóźnić planowane na początek września otwarcie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Trwa odbiór budynku. Montaż ekspozycji został wstrzymany pod koniec lipca. Wyjątkiem są wcześniej ustalone instalacje eksponatów.
Nie odbędzie się zaplanowane na 3 września otwarcie centrum. Władzom instytucji trudno podać dokładny termin otwarcia. Liczą, że uda się to jesieni. Na zainstalowanie eksponatów potrzeba co najmniej pięciu tygodni i tyle samo czasu później na przetestowanie wystawy i przygotowanie do przyjęcia tysięcy gości – podaje „Życie Warszawy”.

Chociaż instalację ekspozycji rozpoczęto w czerwcu, teraz okazało się, że prace budowlane uniemożliwiają montaż eksponatów. Trzeba było wstrzymać kursy ciężarówek wiozących z Niemiec i Holandii fragmenty wystawy.

Zostaną wznowione po odbiorze budynku. Inwestycję, którą prowadzi miasto, opóźniła też powódź. Woda wdarła się na teren budowy.

Wewnątrz budynku centrum stoi już „Leonardo II” – rzeźba rosyjskiej grupy Sharmanka, inspirowana rysunkami latających maszyn Leonarda da Vinci, a także „Light Sculpture” Paula Friedlandera, pokazująca w widowiskowy sposób falową naturę światła.

Multimedialne widowisko na otwarcie centrum przygotowuje Peter Greenaway – informuje „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.