PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto lodowisko przy Hali Stulecia

  • PAP    18 grudnia 2010 - 16:08

Sztuczne lodowisko z jedną z największych tafli w Polsce otwarto w sobotę we Wrocławiu. Ślizgawka powstała na części multimedialnej fontanny na Pergoli przy Hali Stulecia.
Jak poinformowała Katarzyna Sarka z biura prasowego wrocławskiego Urzędu Miejskiego, tafla lodowiska ma 116 m długości i 20 m szerokości, a jego całkowita powierzchnia wynosi 2,3 tys. m kwadratowych. Całość zajęła podstawę niecki multimedialnej fontanny na Pergoli.

Lodowisko będzie czynne codziennie od 8 do 22, z dwiema przerwami na czyszczenie tafli między 12 a 13 oraz między 16 a 17. "Jednorazowy bilet kosztuje 10 zł. Nie ma możliwości kupienia wejściówki ulgowej, ale za to nie obowiązują żadne ograniczenia czasowe" - mówiła Sarka.

Przy obiekcie można także wypożyczyć kask i łyżwy oraz naostrzyć własny sprzęt.

Lodowisko miało zostać pierwotnie otwarte na początku grudnia, jednak z powodu złych warunków pogodowych jego uruchomienie kilkakrotnie przesuwano.

Pergola jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku wrocławian. Znajduje się między Parkiem Szczytnickim a Halą Stulecia, blisko ogrodu zoologicznego. Swoja nazwę zawdzięcza porośniętej dzikim winem betonowej konstrukcji okalającej multimedialną fontannę. Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • piernik, 2010-12-20 11:43:18

    daleko jest to lodowisko od centrum miasta ?
  • lodowy plac, 2010-12-19 22:36:34

    no tak - wrocławianom buduje się ślizgawki, inni ślizgają się po czyichś plecach a jeszcze inni ... nic nie mają