PARTNER PORTALU
  • BGK

Paczki dla potrzebujących w Kielcach

  • PAP    22 kwietnia 2011 - 15:11
Paczki dla potrzebujących w Kielcach

Około 1,5 tys. paczek z żywnością na świąteczny stół rozdała w Wielkim Tygodniu ubogim rodzinom Caritas diecezji kieleckiej.
Wiktuały zebrali - u klientów hipermarketów i sklepów samoobsługowych - wolontariusze. Oni też pomogli dostarczyć paczki potrzebującym.

Jak poinformował w piątek dyrektor kieleckiej Caritas ks. Stanisław Słowik, podczas dwóch kwietniowych weekendów, klienci sieci handlowych podarowali dla rodzin dotkniętych ubóstwem około pięciu ton żywności.

Czytaj też: Paczki od piekarzan dla piekarzan

Do paczek trafiły podstawowe produkty spożywcze: mąka, ryż, makaron, konserwy i olej. Za pieniądze Caritas zakupiono dodatkowo wędliny.

- Ogółem zgromadzono mniej żywności niż w poprzednich latach; spowodowane to jest prawdopodobnie wzrostem cen i kosztów utrzymania - ocenił ks. Słowik. - Osoby, które przyłączały się do akcji dobroczynnej, mówiły, że wyrażają w ten sposób swoją solidarność z potrzebującymi i troskę o to, by mogli oni godnie przeżyć święta Wielkiej Nocy - dodał duchowny.

W diecezjalnej akcji charytatywnej współpracował z wolontariuszami parafialnych zespołów oraz szkolnych kół Caritas Kielecki Bank Żywności.

Caritas kielecka nie zapomniała też w okresie przedświątecznym o osobach samotnych i bezdomnych. Zorganizowano dla nich świąteczne spotkania, a w okresie Wielkanocy mogą liczyć na wsparcie i miejsce przy stole w schroniskach - zaznaczył ks. Słowik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.