PARTNER PORTALU
  • BGK

Paliwo w tych województwach jest najgorszej jakości

  • bad    28 marca 2014 - 15:27
Paliwo w tych województwach jest najgorszej jakości

Jakość paliw na polskich stacjach poprawia się. W ubiegłym roku w całym kraju Inspekcja Handlowa zakwestionowała 3,92 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych, rok wcześniej było to 4,14 proc.
Największe odstępstwa od norm jakościowych paliw ciekłych stwierdzono w województwach: opolskim - 11,11 proc. próbek, podkarpackim - po 10,20 proc. próbek, lubelskim - 6,78 proc. próbek, łódzkim - 5,56 proc. próbek - wynika z najnowszego raportu UOKiK.

Najlepiej sytuacja wygląda w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim i warmińsko-mazurskim. Na stacjach w tych regionach nie odnotowano nieprawidłowości.

Inspekcja Handlowa przeprowadziła także kontrole stacji, na które skarżyli się kierowcy, wytypowane przez organy ścigania oraz te, na których w poprzednich latach stwierdzono nieprawidłowości.

Najwięcej odstępstw od wymagań jakościowych paliw ciekłych zanotowano w województwach: świętokrzyskim (14,29 proc. próbek), śląskim i zachodniopomorskim (po 12,31 proc. próbek), opolskim (11,11 proc. próbek), kujawsko-pomorskim (10,26 proc. próbek) oraz łódzkim (10 proc. próbek).

W województwach lubuskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim nie stwierdzono żadnych odstępstw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.