PARTNER PORTALU
  • BGK

Papież mówił o orszakach Trzech Króli w polskich miastach

  • PAP/em    6 stycznia 2016 - 13:23
Papież mówił o orszakach Trzech Króli w polskich miastach
Papież Franciszek (fot. Aleteia Image Department - flickr.com)

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w środową (6 stycznia) uroczystość Objawienia Pańskiego mówił o orszakach Trzech Króli odbywających się w polskich miastach. Orszak przybył też na plac Świętego Piotra.
Zwracając się do tysięcy wiernych zebranych w południe na placu przed bazyliką watykańską, Franciszek skierował pozdrowienie do uczestników orszaku historyczno-folklorystycznego przybyłego w tym roku z rejonu miejscowości Amaseno w stołecznym włoskim regionie Lacjum. Przyprowadzili oni na plac konie i wielbłądy.

Następnie papież powiedział: "Pragnę wspomnieć też o orszakach Trzech Króli, które organizowane są w licznych miastach Polski z dużym udziałem rodzin i stowarzyszeń".

W rozważaniach przed modlitwą Franciszek podkreślił, że przykład Trzech Króli, którzy podążyli za gwiazdą betlejemską, jest wezwaniem do tego, by "nie zadowalać się przeciętnością" i "nie wegetować", lecz poszukiwać sensu rzeczy i z pasją badać tajemnicę życia. "Uczy to nas, byśmy nie gorszyli się małością i ubóstwem, lecz rozpoznawali majestat w pokorze i potrafili przed nim uklęknąć" - dodał.

Franciszek złożył życzenia "pokoju i dobra" katolikom z kościołów wschodnich i prawosławnym z okazji obchodzonych przez nich świąt Bożego Narodzenia. Obecnych na placu zachęcił, by pozdrowić ich wszystkich wielkim aplauzem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • kamil_s, 2016-01-08 08:06:48

    Z całym szacunkiem dla PortaluSamorządowego, ale co robi "papież" w tym serwisie? ani to samorząd, sprawy lokalne, tym bardziej gospodarka. Może warto zamieścić też informacje, że siatkarze wygrali z Belgią w turnieju kwalifikacyjnym do IO? Poza tym jak widać po komentarzu użytkownika ...PilnujciePolski, niedługo może się tutaj rozpocząć zwykła przepychanka znana z innych portali. W polskim internecie brakuje rzetelnych portali, gdzie można poczytać newsy gospodarcze, ekonomiczne, szczególnie na poziomie samorządowym, dlatego nie obierajcie kierunku tabloidu tylko specjalizujcie się. O geście papieża na pewno wspomniano w odpowiednich serwisach. Z pozdrowieniami dla Redakcji.  rozwiń
  • Pilnujcie Polski!, 2016-01-06 19:50:45

    Jak w Warszawie orszak gromko zaintonował "Bóg się rodzi, KOD truchleje" - to zadrżały szyby w oknach Trybunału i na Czerskiej...