Park miniatur - szansa na maksa

  • Gazeta Żywiecka
  • 04-10-2011
  • drukuj
Jeszcze w tym roku ma zakończyć się budowa Parku Miniatur w Żywieckim Parku Habsburgów. Zgodnie z oczekiwaniami władz powiatu ma stać się turystycznym hitem Żywiecczyzny.
Park miniatur - szansa na maksa

Nowa atrakcja powstaje w ramach projektu historycznego parku tematycznego „Od Komorowskich do Habsburgów”. W jej skład wejdą makiety zlokalizowane pod gołym niebem: zamek w Lanckoronie, żywiecki Browar Habsburgów, huta w Węgierskiej Górce oraz klasycystyczny dwór w Bielsku-Białej.

Obiekty trzymane będą przez postacie żywieckich mieszczan lub górali odlanych z mosiądzu. Pozostałe miniatury w skalach 1:33 lub 1:15 staną w wyremontowanych salach Nowego Zamku. Wśród nich zobaczyć będzie można m.in.: zespół pałacowy w Rajczy, pałac myśliwski Habsburgów w Cieszynie, kościół Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, „Belweder” w Radziechowach-Wieprzu, pałac myśliwski Habsburgów w Cieszynie, renesansowy zamek w Suchej czy cieszyńską Górę Zamkową.

W sumie na terenie zamku powstaną 24 makiety zabytkowych obiektów, które związane są z dziejami rodów Komorowskich, Wielkopolskich i Habsburgów na Żywiecczyźnie i okolicznych terenach.

Całe przedsięwzięcie ma kosztować około 650 tys. złotych. W Inwałdzie czy Kowarach takie pomysły odniosły turystyczny i marketingowy sukces. Wkrótce okaże się, czy żywiecki Park Miniatur również wpisze się dobrą passę takich obiektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.