PARTNER PORTALU
  • BGK

Park miniatur - szansa na maksa

  • Gazeta Żywiecka    4 października 2011 - 12:07
Park miniatur - szansa na maksa

Jeszcze w tym roku ma zakończyć się budowa Parku Miniatur w Żywieckim Parku Habsburgów. Zgodnie z oczekiwaniami władz powiatu ma stać się turystycznym hitem Żywiecczyzny.
Nowa atrakcja powstaje w ramach projektu historycznego parku tematycznego „Od Komorowskich do Habsburgów”. W jej skład wejdą makiety zlokalizowane pod gołym niebem: zamek w Lanckoronie, żywiecki Browar Habsburgów, huta w Węgierskiej Górce oraz klasycystyczny dwór w Bielsku-Białej.

Obiekty trzymane będą przez postacie żywieckich mieszczan lub górali odlanych z mosiądzu. Pozostałe miniatury w skalach 1:33 lub 1:15 staną w wyremontowanych salach Nowego Zamku. Wśród nich zobaczyć będzie można m.in.: zespół pałacowy w Rajczy, pałac myśliwski Habsburgów w Cieszynie, kościół Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, „Belweder” w Radziechowach-Wieprzu, pałac myśliwski Habsburgów w Cieszynie, renesansowy zamek w Suchej czy cieszyńską Górę Zamkową.

W sumie na terenie zamku powstaną 24 makiety zabytkowych obiektów, które związane są z dziejami rodów Komorowskich, Wielkopolskich i Habsburgów na Żywiecczyźnie i okolicznych terenach.

Całe przedsięwzięcie ma kosztować około 650 tys. złotych. W Inwałdzie czy Kowarach takie pomysły odniosły turystyczny i marketingowy sukces. Wkrótce okaże się, czy żywiecki Park Miniatur również wpisze się dobrą passę takich obiektów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: