PARTNER PORTALU
 • BGK

Partia Palikota za likwidacją stołecznej straży miejskiej

 • PAP    2 czerwca 2014 - 19:11
Partia Palikota za likwidacją stołecznej straży miejskiej

Politycy Twojego Ruchu zbierają podpisy pod projektem uchwały o likwidacji straży miejskiej w Warszawie. To "organizacja opresyjna", mieszkańcy stolicy narzekają, że strażnicy zajmują się głównie staruszkami handlującymi pietruszką - uzasadnia Andrzej Rozenek.
Rzecznik Twojego Ruchu powiedział, że jego ugrupowanie rozpoczęło zbieranie podpisów po wyborach do europarlamentu i obecnie ma ich ponad 7 tys. Zgodnie z przepisami, projekt trafi pod obrady Rady Miasta, jeśli uda się zebrać pod nim 15 tys. podpisów.

W poniedziałek TR zbierał podpisy pod siedzibą straży miejskiej w al. Solidarności.

Według Rozenka, warszawiacy bardzo chętnie podpisują się pod projektem, bo uważają, że straż miejska to niepotrzebna instytucja, która "głównie zajmuje się staruszkami handlującymi pietruszką albo stawianiem blokad na koła, karaniem za złe parkowanie i fotoradarami".

Polityk podkreślił, że jego formacja uważa straż za "organizację opresyjną". "Nie może być tak, że warszawiacy na widok munduru strażnika miejskiego po prostu pierzchają na boki, uciekają, kryją się po bramach, bo wiadomo, że w kontakcie ze strażnikiem miejskim nie ma co liczyć ani na pouczenie, ani sympatyczną rozmowę, tylko od razu jest mandat i tyle" - powiedział Rozenek.

Twój Ruch już w ubiegłym roku prowadził akcje zbierania podpisów w sprawie likwidacji straży miejskiej w największych miastach Polski; partia Janusza Palikota włączyła się w akcje zbierania podpisów w Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

Czytaj też: Te gminy zlikwidowały straż miejską. Jak sobie radzą? 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (9)

 • sada, 2014-06-06 20:07:13

  Błazenada. Gminy, które zlikwidowały SM nie zbierały podpisów.
 • aa, 2014-06-05 17:14:23

  A ja jestem w 100% za likwidacją partii Janusza Plikota.
 • Eterno Vagabundo, 2014-06-03 19:55:47

  Panie Januszu. Znowu Pan zaczyna ? Gałąź, na której Pan siedzi, podcina ?