PARTNER PORTALU
  • BGK

Patrole przy łódzkich szkołach we wrześniu

  • PAP    31 sierpnia 2012 - 18:00
Patrole przy łódzkich szkołach we wrześniu

25 opiekunów dzieci pojawi się z początkiem września na przejściach dla pieszych w pobliżu łódzkich szkół. Przez pierwsze dni września w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" wokół 10 szkół w mieście działać będą wspólne patrole "drogówki" i straży miejskiej.
W lipcu drogowcy, straż miejska i policja wytypowali 57 szkół w Łodzi, wokół których sprawdzono infrastrukturę drogową. Do końca sierpnia dyrektorzy placówek dostali czas na usunięcie nieprawidłowości - najczęściej konieczne było odnowienie pasów na przejściach dla pieszych czy wycięcie drzew lub krzewów, które zasłaniały znaki drogowe.

Wytypowano też 10 szkół podstawowych sąsiadujących z drogami o największym natężeniu ruchu, wokół których w pierwszym tygodniu września pojawią się wspólne patrole policjantów z ruchu drogowego i strażników miejskich. Patrolować oni będą rejony szkół w centrum Łodzi m.in. przy ul. Sterlinga, Jaracza czy Pomorskiej oraz na osiedlu Olechów.

"Będziemy się przyglądali, jak jeżdżą kierowcy szczególnie w rejonach szkół, czy są trzeźwi, czy jeżdżą w pasach bezpieczeństwa, no i jak są przewożone dzieci" - podkreśliła w piątek na spotkaniu z dziennikarzami Marzanna Boratyńska z wydziału ruchu drogowego KMP w Łodzi.

Dodatkowo w ok. 80 "podstawówkach" do końca listopada policjanci przeprowadzą zajęcia profilaktyczne i będą uczyć najmłodszych, jak należy zachowywać się na drodze i w miejscu zamieszkania, oraz przestrzegać dzieci przed zagrożeniami.

Od początku września na najbardziej niebezpieczne przejścia w pobliżu szkół w mieście powróci 25 opiekunów dzieci i młodzieży. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe i znaki stop będą oni przeprowadzać dzieci przez jezdnię.

"Od 1 września będą to jednak pracownicy szkół, a nie osoby zatrudnione w ramach prac interwencyjnych. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie, a osoby te będą jeszcze silniej związane ze społecznościami szkolnymi" - zapewnia wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Łódzka policja planuje w najbliższym czasie uruchomić - wzorem lat ubiegłych -numer telefonu alarmowego, pod który łodzianie będą mogli zgłaszać problemy, jakie występują wokół szkół w mieście. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.