PARTNER PORTALU
  • BGK

Patrole z góry. Policja chce kupić dwa śmigłowce

  • PAP/KDS    4 maja 2018 - 08:27
Patrole z góry. Policja chce kupić dwa śmigłowce
Rzecznik KGP potwierdza, że w tej sprawie prowadzone są negocjacje. fot.PTWP

Dwa wielozadaniowe helikoptery chce kupić Komenda Główna Policji. Według nieoficjalnych informacji, negocjacje są prowadzone w trybie z wolnej ręki z amerykańską firmą Sikorsky należącą do koncernu Lockheed Martin.
- Tryb ten oznacza, że policja nie musiała rozpisywać przetargu - pisze piątkowy "Nasz Dziennik" .

Jak przypomina gazeta, udzielenie zamówienia z wolnej ręki jest możliwe w sytuacji, gdy dany produkt lub usługę może dostarczyć - z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze - tylko jeden wykonawca. W przypadku helikopterów dla policji maszyny muszą się charakteryzować odpowiednimi parametrami (prędkość, zasięg, udźwig, ilość miejsc itd.) wymaganymi przez tę formację - wylicza "Nasz Dziennik".

- Rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka potwierdza tylko, że prowadzone są takie negocjacje, które jeszcze nie zostały zakończone, ale policja nie ujawnia szczegółów, z kim rozmawia - czytamy.

Gazeta zwraca uwagę, że o tym, iż chodzi o Lockheed Martin świadczy zamieszczenie przez koncern na jego stronie internetowej informacji o rekrutacji w związku z zamiarem zatrudnienia osoby odpowiedzialnej za szkolenie w zakresie napraw i konserwacji śmigłowców Black Hawk dla polskiej policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.