PARTNER PORTALU
  • BGK

Pawlak poparł kandydatkę PSL na prezydenta

  • PAP    8 października 2010 - 20:17

Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak wsparł w piątek kandydaturę Ilony Antoniszyn-Klik na prezydenta Wrocławia.
Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak wsparł w piątek kandydaturę Ilony Antoniszyn-Klik na prezydenta Wrocławia. Podkreślał, że kandydatka jego partii daje wyborcom szansę, by nie ograniczali się jedynie do uważanej za "pewną" kandydatury Rafała Dutkiewicza. 
"Pani Antoniszyn-Klik startuje również w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a więc podejmuje się zadań i na tym gruncie" - powiedział Pawlak na piątkowej konferencji prasowej we Wrocławiu.

Z kolei sama kandydatka - która sprawuje obecnie funkcję wicewojewody dolnośląskiego - uważa, że PSL ma bardzo wiele do zaoferowania Wrocławiowi. "Nie powinniśmy patrzeć na PSL jedynie przez pryzmat wsi. Jeżeli będziemy to robić, to nasz program będzie zorientowany jedynie na konkretne grupy i co za tym idzie, nie będzie oferował potrzebnych rozwiązań systemowych" -
Wskazywała przy tym, że Wrocławiowi potrzebne są m.in. duże rozwiązania ekologiczne. "Dlaczego nie powstają budynki ogrzewane w taki sposób, aby pokazać mieszkańcom, że można robić to w sposób ekologiczny?" - pytała. Podkreślała też potrzebę systemowych rozwiązań mających na celu pomoc matkom, np. promocję telepracy wśród wrocławskich przedsiębiorców.

Antoniszyn-Klik ukończyła Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w zakresie ekonomii i polityki ekonomicznej oraz Akademię Dyplomatyczną w Wiedniu. Urząd wicewojewody dolnośląskiego objęła w czerwcu 2010 r. po odwołanym Zdzisławie Średniawskim.

We Wrocławiu pewnymi kandydatami do startu w wyborach na prezydenta miasta, oprócz Antoniszyn-Klik, są popierany przez SLD Jacek Uczkiewicz, Rafał Dutkiewicz, który sprawuje tę funkcję od dwóch kadencji, poseł PiS Dawid Jackiewicz oraz poseł PO Sławomir Piechota. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.