PARTNER PORTALU
  • BGK

Pawlak poparł kandydatkę PSL na prezydenta

  • PAP    8 października 2010 - 20:17

Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak wsparł w piątek kandydaturę Ilony Antoniszyn-Klik na prezydenta Wrocławia.
Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak wsparł w piątek kandydaturę Ilony Antoniszyn-Klik na prezydenta Wrocławia. Podkreślał, że kandydatka jego partii daje wyborcom szansę, by nie ograniczali się jedynie do uważanej za "pewną" kandydatury Rafała Dutkiewicza. 
"Pani Antoniszyn-Klik startuje również w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, a więc podejmuje się zadań i na tym gruncie" - powiedział Pawlak na piątkowej konferencji prasowej we Wrocławiu.

Z kolei sama kandydatka - która sprawuje obecnie funkcję wicewojewody dolnośląskiego - uważa, że PSL ma bardzo wiele do zaoferowania Wrocławiowi. "Nie powinniśmy patrzeć na PSL jedynie przez pryzmat wsi. Jeżeli będziemy to robić, to nasz program będzie zorientowany jedynie na konkretne grupy i co za tym idzie, nie będzie oferował potrzebnych rozwiązań systemowych" -
Wskazywała przy tym, że Wrocławiowi potrzebne są m.in. duże rozwiązania ekologiczne. "Dlaczego nie powstają budynki ogrzewane w taki sposób, aby pokazać mieszkańcom, że można robić to w sposób ekologiczny?" - pytała. Podkreślała też potrzebę systemowych rozwiązań mających na celu pomoc matkom, np. promocję telepracy wśród wrocławskich przedsiębiorców.

Antoniszyn-Klik ukończyła Europejski Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą w zakresie ekonomii i polityki ekonomicznej oraz Akademię Dyplomatyczną w Wiedniu. Urząd wicewojewody dolnośląskiego objęła w czerwcu 2010 r. po odwołanym Zdzisławie Średniawskim.

We Wrocławiu pewnymi kandydatami do startu w wyborach na prezydenta miasta, oprócz Antoniszyn-Klik, są popierany przez SLD Jacek Uczkiewicz, Rafał Dutkiewicz, który sprawuje tę funkcję od dwóch kadencji, poseł PiS Dawid Jackiewicz oraz poseł PO Sławomir Piechota. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.