PARTNER PORTALU
  • BGK

Piekarskie laleczki dla Sierra Leone

  • AW/piekary.pl    12 stycznia 2012 - 14:15
Piekarskie laleczki dla Sierra Leone

Co łączy Pradę, Louis Vuitton, Sierra Leone i dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich? Akcja UNICEF, którą w MSP 1 podjęły nauczycielki i uczniowie. Jej szlachetnym celem jest ratowanie zdrowia dzieci.
Jak podaje piekarski magistart, każda lalka wykonana jest ręcznie, ma swoją tożsamość i autora, a zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na ratowanie życia dzieci z Sierra Leone. Cena wywoławcza jednej laleczki to 10 złotych – to koszt szczepionki przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Każda szkoła, realizująca projekt, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 po raz pierwszy przystąpiła do projektu edukacyjnego „Wszystkie kolory świata”, zorganizowanego przez Polski Komitet Narodowy UNICEF.

– Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone – mówią koordynatorki akcji, Ewa Maliszewska i Barbara Jurek.

W ramach akcji uczniowie szkoły – przy dużym zaangażowaniu dorosłych – przygotowali specjalne charytatywne laleczki. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

– Zaangażowanie uczniów było ogromne a liczba uszytych laleczek przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Barbara Jurek.

– Zamówiłyśmy sześćdziesiąt aktów urodzenia dla lalek a okazało się że dzieci uszyły aż dziewięćdziesiąt dwie lalki – dodaje wyraźnie zadowolona Ewa Maliszewska

Jak zatem można pomóc?

– Wszystkie egzemplarze są piękne i nietuzinkowe o czym można się przekonać osobiście, wchodząc na stronę internetową szkoły: www.msp1piekary.edupage.org, gdzie zaprezentowane są ich zdjęcia – mówią koordynatorki akcji, Ewa Maliszewska i Barbara Jurek. Warto przyłączyć się do akcji i wylicytować wybraną lalkę na stronie internetowej MSP1.  Cena wywoławcza jednej laleczki wynosi 10 zł. Jest to kwota, która umożliwia zaszczepienie w Sierra Leone jednego dziecka przeciwko najważniejszym chorobom wieku dziecięcego. Jedna leleczka oznacz zaetme uratowane życie dziecka.

25. stycznia, o 16.00, w piekarskiej Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1, odbędzie się licytacja na którą zapraszamy wszystkich, którzy zechcą wesprzeć akcję UNICEF-u.

Światowe rozpoczęcie akcji miało miejsce w Muzeum Sztuk Pięknych Petit Palais w Paryżu, gdzie prezentowane były lalki w strojach, uszytych przez wiodących projektantów mody, m.in. domy mody Prada i Louis Vuitton. Jak będzie w Piekarach Śląskich?

Każda szkoła, realizująca projekt, będzie mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Konkurs będzie prowadzony także na facebooku i oficjalnej stronie UNICEF Poland, miedzy 20. stycznia 2012r., a 17. lutego 2012r. W specjalnie przygotowanej galerii zdjęć, zostaną umieszczane zdjęcia nadesłanych na konkurs prac, a użytkownicy i fani UNICEF oddadzą głosy na swoją ulubiona laleczkę, klikając pod jej zdjęciem „lubię to”.

Laleczka, która zbierze najwięcej takich głosów wygra. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 24 lutego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • Laleczka, 2012-01-12 16:59:01

    taaak
  • SUKCES, 2012-01-12 16:10:55

    Moje,kochane borajstwa! Mają bardzo dobre serduszka!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: