PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze dla policji za nadgodziny podczas Euro

  • PAP    19 września 2012 - 17:15
Pieniądze dla policji za nadgodziny podczas Euro

Pomiędzy m.in. Komendę Stołeczną Policji oraz komendy wojewódzkie we Wrocławiu, Rzeszowie i Olsztynie zostaną rozdzielone pieniądze, które zostały z puli 20 mln zł przeznaczonych na nadgodziny dla funkcjonariuszy podczas Euro 2012 - poinformowało w środę MSW.
Chodzi o prawie 3,5 mln zł. MSW już pod koniec sierpnia informowało, że kwota ta zostanie przeznaczona na wydatki policji związane z Euro 2012. Policja miała przedstawić swoje propozycje.

Ostatecznie - jak poinformowała w środę rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak - ponad 3 mln 344 tys. zł zostanie przeznaczone na zrefundowanie wydatków policji związanych z zabezpieczeniem Euro 2012.

"W szczególności dotyczy to: Komendy Stołecznej Policji oraz Komend Wojewódzkich we Wrocławiu, Olsztynie i Rzeszowie. Przykładowo KSP z dodatkowych środków pokryje zwiększone wydatki na zakup m.in. sprzętu łączności i informatycznego, w tym także baterii do radiotelefonów, tuszy, tonerów, telefaksów, drukarek, radiotelefonów czy np. narkotestów lub ustników. Część pieniędzy przeznaczona zostanie na zniszczony w trakcie Euro (m.in. podczas burd - red.) sprzęt" - zaznaczyła Woźniak.

Z kolei wrocławska komenda ma przeznaczyć dodatkowe środki na naprawę monitoringu uszkodzonego w trakcie turnieju. Z puli tej pokryte zostaną też koszty łączności, żywienia policjantów w trakcie Euro i paliwa.

"Jednocześnie minister spraw wewnętrznych zaproponował uruchomienie (z pieniędzy, które pozostały w rezerwie - red.) dodatkowych ponad 108 tys. zł za nadgodziny dla policjantów. Wcześniej na wypłatę nadgodzin za Euro przeznaczono dla nich ponad 16,5 mln zł" - dodała Woźniak.

Wyjaśniła, że ta dodatkowa kwota wynika z przepisu o wypłacie ekwiwalentu za każdą rozpoczętą godzinę służby. "W ten sposób liczba nadgodzin wypracowanych przez policjantów podczas EURO 2012 zwiększyła się w porównaniu z wcześniejszymi wyliczeniami o ponad 4,6 tys. godzin - z ok. 356,5 tys. godzin do ok. 361,1 tys. godzin" - wyjaśniła.

Na nadgodziny funkcjonariuszy podczas Euro 2012 zabezpieczono w budżecie na 2012 r. 20 mln zł. W sierpniu poszczególne służby przedstawiły szefowi MSW swoje wyliczenia, z których wynika, że w sumie koszt nadgodzin wyniósł ponad 16,5 mln zł.

<!-- pagebreak //-->

Z danych ministerstwa wynika, że najwięcej nadliczbowych godzin na służbie spędzili policjanci oraz strażacy.

W sumie przez trzy tygodnie trwania turnieju Euro 2012 w Polsce rozegrano 15 meczów w czterech miastach-gospodarzach: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Najdłużej kibiców gościła Warszawa, w której na Stadionie Narodowym rozegrano trzy mecze grupowe z udziałem drużyn Polski, Rosji i Grecji oraz jeden z ćwierćfinałów i półfinał. Trzy mecze "polskiej" grupy zostały też rozegrane we Wrocławiu.

W Gdańsku swoje mecze rozgrywała grupa C, czyli drużyny Hiszpanii, Włoch, Irlandii i Chorwacji. W Gdańsku odbył się również mecz ćwierćfinałowy Niemcy - Grecja. Natomiast w Poznaniu odbyły się trzy mecze fazy grupowej z udziałem Irlandii, Chorwacji i Włoch. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.