PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na ekologiczne projekty

  • BB    9 sierpnia 2011 - 23:39

Wycieczki rowerowe po Puszczy Goleniowskiej i opracowanie broszur o tematyce ekologicznej – w takich projektach już wkrótce wezmą udział uczniowie z terenu Województwa Zachodniopomorskiego.
Ponad 30.000 złotych dotacji przeznaczy Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego na realizację zadań publicznych z zakresu edukacji ekologicznej jeszcze w tym roku.

Dofinansowanie w kwocie 10 840,00 zł przyznane zostało Akademii Wspierania Inicjatyw Społecznych „AWIS” na realizację zadania „Eko Wyprawa”, a  kwotą 19 800,00 zł. dofinansowane zostanie zadanie „OTO H2O” Woda i ścieki bez tajemnic- vademecum gimnazjalisty”, które zrealizuje Zachodniopomorska Sieć Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej.
 
Eko Wyprawa to 6 jednodniowych wypraw rowerowych do serca Puszczy Goleniowskiej. Dzieci ze szkół podstawowych( 120 osób podzielonych na grupy) dotrą na warsztaty do Zielonej Kuźni Płotkowo rowerami. Tam wysłuchają prelekcji, których tematem przewodnim będzie woda.

Dzieci będą zwiedzać pomniki przyrody i korzystać z atrakcji przyrodniczych pięknej Puszczy Goleniowskiej. Projekt zostanie zrealizowany w terminie od 01 do 30 września 2011 roku.

W ramach drugiego zadania dofinansowanego przez Zarząd Województwa „OTO H2O! Woda i ścieki bez tajemnic - vademecum gimnazjalisty” uczniowie z terenu województwa zachodniopomorskiego opracują  i wydadzą  dwie broszury ekologiczne. Wersja elektroniczna broszur  zostanie zamieszczona  do darmowego pobrania on-line na stronie internetowej Zachodniopomorskiej Sieci Ekologicznej i Przyrodniczej.

Dofinansowanie uzyskały projekty wyłonione w drodze konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych Województwa Zachodniopomorskiego z zakresu edukacji ekologicznej w roku 2011. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.