PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na sport

  • JL    23 czerwca 2010 - 12:48
Pieniądze na sport

935,5 tys. zł wyda Małopolska w II półroczu tego roku na dofinansowanie 75 imprez sportowych w regionie.
Komisja konkursowa rozpatrzyła 150 ofert, z czego 105 dotyczyło upowszechniania kultury fizycznej, a 45 współzawodnictwa i szkolenia sportowego dzieci i młodzieży.

W ramach upowszechniania kultury fizycznej pieniądze zostały przyznane na organizację imprez sportowo-rekreacyjnych o randze światowej, europejskiej, międzynarodowej, ogólnopolskiej i regionalnej oraz na wspieranie zajęć i zawodów sportowych dla niepełnosprawnych. Dofinansowano też organizację igrzysk młodzieży szkolnej i gimnazjady młodzieży oraz szkolenie młodzieży w sekcjach sportowych klubów w regionie.

Pieniądze otrzyma m.in. Małopolska Future Stars 2010, międzynarodowa impreza sportowa z udziałem pięciu juniorskich reprezentacji narodowych: Polski, Słowenii, Szwecji, Hiszpanii, Francji oraz Richmond College Select z Londynu. Turniejowi towarzyszyć będzie, międzynarodowa konferencja trenerska oraz konferencja sędziowska. Mecze eliminacyjne turnieju oraz półfinały odbędą się w hali AWF w Krakowie. Jednocześnie rozegrane zostaną eliminacje oraz finał mistrzostw Polski basketu amatorskiego.

Ponadto wsparcie dostaną m.in. finał indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu w Tarnowie, mistrzostwa Europy seniorów w grapplingu (rodzaj zapasów) w Gorlicach, mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu w Oświęcimiu czy międzynarodowe mecze przyjaźni w hokeju na lodzie w Krynicy-Zdroju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.