PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na usuwanie skutków powodzi

  • JL    20 maja 2010 - 08:40
Pieniądze na usuwanie skutków powodzi

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie 19 maja podjął uchwałę o przeznaczeniu 10 mln zł na potrzeby związane z usuwaniem skutków majowej powodzi.
Pieniądze z funduszu mogą zostać przeznaczone na likwidację skutków powodzi w związku z szeroko pojętą ochroną środowiska i ekologią, a więc m.in. na przepompownie, kanalizacje, stacje uzdatniania wody czy infrastrukturę związaną z gospodarką odpadami.

Dotacja dla jednostek samorządu terytorialnego będzie mogła wynieść maksymalnie do 750 tys. zł, ale nie więcej niż do 65 proc. całkowitych kosztów zadania. Ponadto wprowadzona zostanie szybka ścieżka składania wniosków o pomoc, ich weryfikacji i wypłaty pieniędzy.

Marszałek Marek Nawara deklaruje, że chce przeznaczyć 20 mln zł z budżetu województwa na pomoc gminom w usuwaniu szkód spowodowanych przez powódź. Wystąpi też do ministra rolnictwa o przekazanie dla Małopolski dodatkowych 5 mln zł z centralnego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na usuwanie szkód spowodowanych przez powódź na drogach rolniczych. Marszałek chciałby także, aby 1,25 mln zł z tego funduszu, którego dysponentem jest samorząd województwa, już teraz trafiło na ten sam cel.

Inicjatywa przekazania 10 mln zł na usuwanie skutków powodzi zrodziła się 18 maja w czasie wizji lokalnej na terenach zdewastowanych przez powódź w gminach Dobczyce, Pcim i Myślenice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • pytek, 2010-05-20 22:34:04

    A może by się znalazły dla powodzian pieniądze z prowokacji na "zakup domu" w celu skompromitowania Kwaśniewskich?