PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza na Śląsku biblioteka w centrum handlowym

  • dlahandlu.pl    17 czerwca 2015 - 12:47
Pierwsza na Śląsku biblioteka w centrum handlowym

Organizatorem punktu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach (fot. pixabay)

22 czerwca w gliwickim CH FORUM zostanie uruchomiona biblioteka publiczna. Czytelnicy będą mogli z niej korzystać codziennie do godz. 20:00.
Biblioforum – bo tak nazywa się nowy punkt biblioteczny – ma ok. 160 mkw. powierzchni i jest ulokowane w przeszklonej antresoli na poziomie +2. Organizatorem punktu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach, z którą kooperację nawiązał zarządca centrum.

W Biblioforum czytelnicy wypożyczą książki, audiobooki i czytniki e-booków. W specjalnym pokoju gier udostępniane będą gry planszowe oraz konsola PlayStation. Do dyspozycji odwiedzających pozostaną też trzy urządzenia All-in-One z dużymi dotykowymi ekranami oraz trzy laptopy. Wydrukowanie pracy domowej, CV czy biletu lotniczego będzie proste i dostępne od ręki. Ci, którzy potrzebują relaksu i chwili oddechu, znajdą go w czytelni, gdzie czeka prasa.

W Biblioforum będzie działać GEGE – Gliwicka Edukacyjna Galeria Ekslibrisu, w której co dwa miesiące zaprezentowana zostanie nowa wystawa. Grupy zorganizowane oraz miłośnicy grafiki i książek mogą wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów. Działanie to jest realizowane w ramach porozumienia o współpracy podpisanego przez Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego i MBP w Gliwicach. Efektem drugiego porozumienia, tym razem pomiędzy Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej i biblioteką, będą prezentowane w przestrzeni Biblioforum wystawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.