PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieszy na ścieżce rowerowej. Będzie mandat?

  • AW    22 lipca 2015 - 08:46
Pieszy na ścieżce rowerowej. Będzie mandat?
Za spacer po ścieżce rowerowej grozi mandat (fot.pixabay)

O tym, że rowerzyści i kierowcy nie zawsze się dogadują wiadomo nie od dziś. Ale okazuje się, że także między rowerzystami a pieszymi dochodzi do spięć. Chodzi o jazdę chodnikiem i spacerowanie po ścieżkach rowerowych.
Jak pisze „Gazeta Wrocławska” , piesi narzekają, że rowerzyści ich tratują na chodnikach, ale sami spacerują po drogach przeznaczonych dla rowerów. Dla przykładu we Wrocławiu zamiast spacerować deptakiem, chodzą drogę rowerową na oddanym niedawno fragmencie Promenady Staromiejskiej.

Wprawdzie pieszym grozi za to mandat w wysokości 50 zł, ale wrocławscy strażnicy jeszcze nikogo za to nie ukarali.

Za to rowerzystów jeżdżących po chodnikach niezgodnie z przepisami nie oszczędzają. Mandaty za to wykroczenie od początku roku wyniosły ok. 13 tys. zł – pisze dziennik.

Czytaj też: Miasta dla rowerzystów i pieszych. Kierunek dobry, z wykonaniem bywa różnie

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Aktywna Mobilność, 2015-07-24 13:17:14

    Do olo: niestety zamiast dbać o bezpieczeństwo rowerzystów na jezdni (na której mają prawo poruszać się i czuć się bezpiecznie) w naszym pięknym kraju w internecie pojawiają się nagminnie pretensje do rowerzystów jeżdżących po chodnikach - warto zauważyć, że często mają oni do tego prawo. Warto skup...iać energię na modyfikacji zachowań kierowców, którzy nagminnie uważają, że znaki z limitem prędkości podają dolną granicę sensownej prędkości poruszania się po mieście.  rozwiń
  • olo, 2015-07-23 16:11:06

    Przybywa nam "świętych krów". Rowerzyście na ścieżce rowerowej wolno wszystko. Dojeżdżam do skrzyżowania z taka ścieżką, muszę się zatrzymać bo rowerzysta jadący z dość dużą prędkością (może 40, 50 km/h) pojawia się gwałtownie i jego żadne skrzyżowanie nie interesuje. Słuchawki od odtwarza...cza w uszach i jest głuchy i ślepy na wszystko. To samo dotyczy przejść dla pieszych, kiedy już piesi przejdą i zapala się dla nich czerwone światło - nagle pojawia się rowerzysta, który gwałtownie przejeżdża do przejściu dla pieszych, nie ma na tym przejściu drogi dla rowerów. A po chodnikach jeździli i nadal jeżdżą często parami obok siebie zajmując cały chodnik. Może by tak zrobić lekcje poglądowe i solidne kontrole dla rowerzystów, np. przez cały miesiąc lub dłużej. Może przywykną do bezpiecznej jazdy.  rozwiń