PARTNER PORTALU
  • BGK

Piłkarska gra miejska na 300 dni przed Euro

  • PAP    12 sierpnia 2011 - 14:25
Piłkarska gra miejska na 300 dni przed Euro

Na 300 dni przed Euro 2012, w najbliższą sobotę w Poznaniu rozpoczną się zgłoszenia do piłkarskiej gry miejskiej poświęconej mistrzostwom Europy.
Rejestracja i eliminacje odbędą w internecie, a finał rozegrany zostanie na Placu Wolności.

Piłkarska gra miejska to zabawa łącząca umiejętności sportowe z wiedzą o piłce nożnej i turnieju Euro. Podobna impreza odbyła się rok temu, a w finale brało w niej udział ponad 100 uczestników.

W sobotę punktualnie o godz. 20.12 rozpocznie się rejestracja uczestników. Do gry można zgłaszać zespoły trzy lub czteroosobowe. Przez kolejne dni w panelu gracza na stronie gramiejska.pl pojawią się zadania eliminacyjne.

Aby je rozwiązać, uczestnicy zabawy muszą odwiedzić piłkarskie miejsca w Poznaniu oraz zapoznać się ze sportowym dorobkiem poznaniaków. Najlepsze zespoły zostaną zakwalifikowane do turnieju finałowego. Odbędzie się on 27 sierpnia na Placu Wolności, gdzie podczas Euro 2012 zlokalizowana zostanie strefa kibica.

Finałowy etap zostanie skonstruowany na zasadzie gry planszowej. W czterech miejscach miasta pojawią się wielkie dmuchane kostki do gry, za pomocą których gracze będą wyznaczali sobie drogę do kolejnej kostki.

Celem gry jest jak najszybsze pokonanie czterech tras, łącznie z umiejscowionymi na nich zadaniami piłkarskimi. Podobnie jak w klasycznej grze planszowej, uczestnicy mogą wylosować pecha – na przykład czerwoną kartkę bądź kontuzję lub szczęście – wsparcie kibiców, dzięki któremu wygrywa się mecz.

„Dla uczestników przewidzieliśmy sporo nagród, możemy śmiało powiedzieć, że nikt z pustymi rękami nie odejdzie z gry. Podczas eliminacji, w miarę kolejnych zadań gracze będą otrzymywać poszczególne elementy stroju piłkarskiego. Dla zwycięzców z kolei przewidzieliśmy specjalną wycieczkę po Stadionie Miejskim. Mamy również sporo różnych upominków” – wyjaśnił Szymon Dąbrowski z zespołu gramiejska.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.