PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotr Mąka nowym komendantem wojewódzkim policji w Poznaniu

  • PAP/PSZ    2 października 2017 - 14:47
Piotr Mąka nowym komendantem wojewódzkim policji w Poznaniu
Policyjny radiowóz na rynku w Poznaniu. Fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com

Inspektor Piotr Mąka objął w poniedziałek stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Dotychczas był pełniącym obowiązki szefem wielkopolskiej policji.
"Wprowadzenie nowego komendanta wojewódzkiego to spora uroczystość, ale też spore oczekiwania. Ja jestem pewny, biorąc pod uwagę doświadczenie pana inspektora, że spełni on oczekiwania kierownictwa polskiej policji i ten garnizon będzie się dalej dobrze rozwijał, ku bezpieczeństwu obywateli tego województwa" - powiedział obecny w Poznaniu I zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.

Insp. Piotr Mąka, który objął w poniedziałek stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, podkreślił, że "garnizon wielkopolski od dawna jest rozpędzony i bardzo dobrze funkcjonuje" i w związku z tym nie przewiduje "żadnych rewolucji".

"Będziemy stawiać na cele wyznaczone przez komendanta głównego, przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Będziemy m.in. otwierać nowe posterunki, po to żeby policja była bliżej społeczeństwa. W tym roku otworzyliśmy już jeden, jeszcze cztery przed nami. Poza sprawami prewencyjnymi, czyli posterunkami, rolą dzielnicowego, również będę stawiał na sprawy kryminalne, na wykrywanie, bo sprawy prewencyjne to jest jedna, bardzo ważna rzecz, ale również bardzo ważny jest proces wykrywczy i tutaj stawiam na profesjonalizm policji" - podkreślił Mąka.

Insp. Mąka służy w Policji od 1991 roku. Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej i Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

W trakcie swojej służby w policji pracował m.in. w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym i Wydziale ds. Przestępczości Gospodarczej. Od 2004 zajmował stanowiska kierownicze w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w Wydziale Wywiadu Kryminalnego i Wydziale Kryminalnym.

Od końca maja tego roku, po powołaniu ówczesnego szefa wielkopolskiej policji Tomasza Trawińskiego na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, insp. Mąka pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.