PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski powiększył się o pięć pszczelich rodzin

  • KDS    24 maja 2017 - 16:53
Piotrków Trybunalski powiększył się o pięć pszczelich rodzin
W Piotrkowie Trybunalskim powstała miejska pasieka (fot. UM Piotrków Trybunalski)

W Piotrkowie Trybunalskim zamieszkało pięć nietypowych rodzin. W sumie liczą 250 tysięcy osobników i potrafią dać sporo miodu. Miejska pasieka została otwarta dziś (24 maja) przy ul. Żwirki w Piotrkowie Trybunalskim.
Jak podkreślał Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, miód nie jest jedyną korzyścią, dla której zdecydowano się założyć miejską pasiekę. Przekonuje, że inicjatywa ma swoje korzenie na zachodzie, gdzie pszczelarstwo miejskie jest czymś naturalnym i znajduje coraz więcej zwolenników. Podobne pasieki znajdują się w takich miastach, jak: Londyn, Sztokholm, Paryż czy Nowy Jork.  

- My, piotrkowianie również chcemy pokazać, że żyjemy w zgodzie z naturą i propagujemy postawy proekologiczne wśród mieszkańców naszego miasta – podczas otwarcia pasieki mówi prezydent. - Warto zapraszać pszczoły do swoich ogrodów, gdyż odwdzięczą nam się nie tylko miodem, ale także bardziej bujnymi plonami, rozwojem parków, ogrodów i innych zielonych terenów. Nie muszę nikogo przekonywać, że bez tych małych stworzeń nie jest możliwie prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu, którego częścią jest także człowiek - podkreślał. 

Zadowolenia z decyzji piotrkowskich włodarzy nie krył Czesław Lucjan Kobędza, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy „Ziemi Piotrkowskiej”. 

- Cieszę się, że władze miasta podjęły taką inicjatywę i dostrzegają problemy ekologiczne. Jak wcześniej powiedziano „zginą pszczoły, zginą ludzie”, bo pszczoła jest miernikiem czystości
środowiska, a ich wyginięcie jest pierwszym sygnałem dla człowieka, że należy albo uciekać, albo naprawić to, co się zniszczyło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.