PARTNER PORTALU
  • BGK

PKN Orlen przekazał bony paliwowe strażakom z województwa Kujawsko-Pomorskie:

  • PAP/MIW    24 października 2017 - 10:37
PKN Orlen przekazał bony paliwowe strażakom z województwa Kujawsko-Pomorskie:
W nocy z 11 na 12 sierpnia nad woj. kujawsko - pomorskim przeszła nawałnica. (fot. www.kujawsko-pomorskie.pl)

PKN Orlen przekazał bony paliwowe o łącznej wartości 166,4 tys. zł dla komend Państwowej Straży Pożarnej i jednostek gminnych Ochotniczej Straży Pożarnej z pięciu powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, które najbardziej ucierpiały podczas sierpniowych nawałnic.
• Bony trafią do strażaków w Bydgoszczy, Nakle, Żninie, Sępólnie Krajeńskim, Tucholi.

• Kujawsko-pomorscy strażacy, w związku z nawałnicą, która przeszła na regionem w nocy z 11 na 12 sierpnia, interweniowali ponad 8 tys. razy.

• Łącznie, w akcji na terenie regionu, uczestniczyło 27 tys. ratowników PSP i OSP z ośmiu województw.

Bony paliwowe zostały przekazane w czasie spotkania w Szkole Podoficerskiej PSP z udziałem wojewody Mikołaja Bogdanowicza, komendanta wojewódzkiego PSP nabryg. Janusza Halaka, a także obdarowanych jednostek i przedstawicieli samorządów lokalnych. Wręczył je - w imieniu kierownictwa PKN Orlen - członek zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli Solino z Grupy PKN Orlen Tomasz Molenda.

Komendy: miejska w Bydgoszczy oraz powiatowe w Nakle n. Notecią i Żninie otrzymały bony o wartości 16 tys. zł, komenda powiatowa w Sępólnie Krajeńskim - 18 tys. zł i komenda powiatowa w Tucholi 16,4 tys. zł. Po jednym bonie - o wartości 2 tys. zł dostały 42 jednostki OSP (po osiem z powiatów bydgoskiego, nakielskiego i żnińskiego oraz po dziewięć z powiatów sępoleńskiego i żnińskiego).

- Jesteśmy przeszło dwa miesiące po straszliwej w skutkach nawałnicy. Ponad 10 tys. uszkodzonych budynków, 5 tys. dotkniętych rodzin. To bardzo trudna akacja ratownicza, która przez pierwsze godziny i doby miała bardzo duże znaczenie. Akcja w województwie kujawsko-pomorskim udała się, dlatego, że mamy wspaniałą PSP i OSP. Chciałbym raz jeszcze bardzo podziękować wszystkim strażakom zawodowym i ochotnikom, którzy z poświęceniem wykonywali obowiązki dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego - powiedział w czasie spotkania wojewoda Bogdanowicz.

Nadbryg. Halak podkreślił, że jest bardzo wdzięczny za przekazanie przez PKN Orlen bonów paliwowych.

- Wsparcia w różnej postaci dostaliśmy wiele, m.in. sprzęt zakupiony ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Polskiego Związku Łowieckiego. Podczas usuwania skutków nawałnic przejechaliśmy tysiące kilometrów, usuwaliśmy konary drzew, zabezpieczaliśmy tysiące dachów budynkach mieszkalnych i gospodarczych. To spowodowało, że zniszczył i uszkodził się sprzęt, zużyliśmy wiele litrów paliwa. Dzięki pomocy możemy chociaż częściowo zrekompensować poniesione straty - podkreślił komendant.

Kujawsko-pomorscy strażacy, w związku z nawałnicą, która przeszła na regionem w nocy z 11 na 12 sierpnia, interweniowali ponad 8 tys. razy, zabezpieczyli 1 tys. zerwanych i 1,5 tys. uszkodzonych dachów, a także usuwali bardzo wiele wiatrołomów. Łącznie, w akcji na terenie regionu, uczestniczyło 27 tys. ratowników PSP i OSP z ośmiu województw. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.