PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP wybrało koncepcję Stacji Muzeum

  • MIW    12 lipca 2016 - 17:17
PKP wybrało koncepcję Stacji Muzeum
Tak Stacja Muzeum ma wyglądać według autorów zwycięskiej koncepcji. (mat. : PKP)

• PKP rozstrzygnęło konkurs na na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla Stacji Muzeum.
• Wygrała koncepcja zaproponowana przez spółkę Forum Architekci.
• Zwycięska koncepcja będzie podstawą do stworzenia projektu dla Stacji Muzeum.
Forum Architekci zdobyli pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla Stacji Muzeum, która ma powstać na warszawskich Odolanach. Zastąpi ona zlikwidowane Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Jak informuje PKP zwycięska koncepcja będzie podstawą do stworzenia projektu dla Stacji Muzeum. Jej autor otrzyma nagrodę w wysokości 120 tys. złotych netto. Zostanie również zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej będącej szczegółowym opracowaniem pracy konkursowej. Pozostali autorzy, którzy zajęli kolejne miejsca otrzymają w nagrodę: za II miejsce 80 tys. zł, za III miejsce 50 tys. złotych oraz za wyróżnienia I, II i III stopnia po 50 tys. złotych każde.

- Nowa lokalizacja Stacji Muzeum pozwoli nie tylko na stworzenie nowoczesnej placówki kulturalnej, ale także przyczyni się do ożywienia niezagospodarowanej dotychczas części Warszawy. Udostępniamy grunty, które mają bardzo duży potencjał. Zostanie on wreszcie należycie wykorzystany. Jest to jeden z najszerzej zakrojonych projektów, które PKP realizuje we współpracy z władzami samorządowymi – mówi Mirosław Pawłowski, Prezes Zarządu PKP.

Budowa Stacji Muzeum wśród największych inwestycji w kulturę - czytaj więcej

Inwestycja powstanie dzięki finansowaniu PKP i wieloletniej, zaplanowanej współpracy pomiędzy spółką, a samorządem województwa mazowieckiego.

– Gratuluję firmie, która stworzyła projekt łączący funkcjonalność terenów typowo kolejowych z możliwością stworzenia przestrzeni rekreacyjnej. Stacja Muzeum to jedna z naszych najważniejszych instytucji kultury, a teraz będzie też jedną z najnowocześniejszych. Dotychczasowe zbiory Muzeum Kolejnictwa zasługują nie tylko na odpowiednią lokalizację, ale przede wszystkim na to, by mogły być w pełni podziwiane – podkreśliła Agnieszka Kuźmińska zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.