PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP: zmiany na dworcach kolejowych na Światowe Dni Młodzieży

  • PAP/MIW    22 lipca 2016 - 08:33
PKP: zmiany na dworcach kolejowych na Światowe Dni Młodzieży
Ograniczenia w parkowaniu przy dworcu wprowadzono nie tylko w Krakowie. (fot. www.pasazer.utk.gov.pl)

• W  czasie ŚDM nie będą czynne parkingi przy dworcach kolejowych w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Częstochowie, Kielcach, Gdańsku, Olsztynie, Wrocławiu, Rzeszowie, Przemyślu i Lublinie.
• Będą mogły się na nich zatrzymywać jedynie karetki oraz pojazdy straży pożarnej lub taksówki.
• Obowiązujący od 20 lipca specjalny rozkład jazdy przewiduje, że pociągi z pielgrzymami będą dojeżdżały do stacji położonych możliwie najbliżej miejsc uroczystości.
Nieczynne parkingi przy dworcach kolejowych, wydłużone godziny pracy kas biletowych a także specjalna organizacja ruchu pociągów dowożących pielgrzymów jak najbliżej uroczystości - to niektóre rozwiązania przyjęte przez kolejarzy na czas Światowych Dniu Młodzieży.

Przy dworcach kolejowych w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Częstochowie, Kielcach, Gdańsku, Olsztynie, Wrocławiu, Rzeszowie, Przemyślu i Lublinie czasowo w czasie ŚDM nie będą czynne parkingi, będą mogły się na nich zatrzymywać jedynie karetki oraz pojazdy straży pożarnej lub taksówki.

Od 27 lipca do 1 sierpnia z użytkowania wyłączone będą parkingi zlokalizowane przy dworcach: Częstochowa Główna, Częstochowa Stradom, Katowice Główne, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Kielce Główne, Kraków Główny, Kraków Płaszów, Gdańsk Główny, Olsztyn Główny.

Czasowe wyłączenia obejmą również parkingi przy dworcach: Wrocław Główny (od 23 do 25 lipca i od 29 lipca do 1 sierpnia), Poznań Główny (23, 24, 28, 29, 30 lipca oraz 1 sierpnia), Rzeszów Główny (24, 25, 26, 30, 31 lipca oraz 1 sierpnia), Przemyśl Główny (od 24 do 26 lipca oraz od 31 lipca do 2 sierpnia), Lublin Główny (25 lipca oraz od 29 lipca do 2 sierpnia).

Obowiązujący od 20 lipca specjalny rozkład jazdy przewiduje, że pociągi z pielgrzymami będą dojeżdżały do stacji położonych możliwie najbliżej miejsc uroczystości.

Jak informują kolejarze, pociągi z pielgrzymami udającymi się na ceremonię otwarcia ŚDM we wtorek 26 lipca oraz na spotkania z papieżem Franciszkiem na Błoniach w czwartek 28 lipca i piątek 29 lipca, będą zatrzymywały się na sześciu stacjach. Na stację Kraków Swoszowice wjadą pociągi kursujące od strony Zakopanego, stacja Mydlniki będzie obsługiwała pociągi wjeżdżające od strony Mysłowic, Trzebini, Krzeszowic oraz Zabierzowa, a także od strony Oświęcimia, Libiąża i Miechowa. Z kolei Kraków Płaszów będzie stacją, na której będą zatrzymywać się pociągi jadące z Mielca, Tarnowa i Krynicy.

Pielgrzymi zmierzający na czuwanie z papieżem w Brzegach pod Krakowem w sobotę 30 lipca będą mogli dojechać do przystanków zlokalizowanych najbliżej miejsca wydarzeń, czyli Kraków Swoszowice, Kraków Bieżanów lub Kraków Płaszów oraz Podłęże.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.