PARTNER PORTALU
  • BGK

Placówka kultury na katowickim deptaku

  • PAP    5 sierpnia 2012 - 10:46

Przy ul. Mariackiej w Katowicach, jednym z najpopularniejszych deptaków w mieście, będzie działała do października placówka Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek. Organizatorzy liczą, że tymczasowa filia przyciągnie wielu twórców i animatorów kultury.
Oddział centrum uruchomiono w sobotę w dawnym budynku Desy przy Mariackiej, przez wielu nazywanej "wariacką", będącej miejscem, gdzie młodzi ludzie spędzają czas wolny, gdzie organizowanych jest wiele koncertów i innych imprez kulturalnych.

Placówka powstała w budynku przeznaczonym na sprzedaż. Dlatego przedsięwzięcie ma charakter tymczasowy i - jak określają to organizatorzy - "nieco partyzancki". Do dyspozycji gości jest prawie 50 metrów kwadratowych w dobrej lokalizacji.

Przedstawiciele Centrum Kultury Katowice chcą, by tymczasowa filia stała się przestrzenią aktywności twórczej; miejscem, w którym nie tylko można zasięgnąć informacji na temat wydarzeń organizowanych w centrum i innych placówkach kulturalnych miasta, ale i np. obejrzeć film, zagrać w grę planszową, uczestniczyć w spotkaniach, debatach, akcjach artystycznych lub zrealizować własny, niezależny, autorski projekt kulturalny.

"Chcemy bezpłatnie udostępniać tę przestrzeń wszystkim animatorom kultury. Jeśli ktoś jest zainteresowany zorganizowaniem warsztatów, spotkania autorskiego czy małego wydarzenia, serdecznie zapraszamy" - powiedziała dyrektorka Centrum Kultury Katowice Izabela Kosowska.

Do współpracy w centrum na Mariackiej zaproszono już m.in. Centrum Scenografii Polskiej, Stowarzyszenie Inicjatywa, właścicieli pobliskich lokali oraz inne miejskie instytucje kultury, stowarzyszenia i osoby prywatne.

Choć centrum oficjalnie zaczęło działać w sobotę, już dzień wcześniej zorganizowano w nim pierwsze prezentacje i warsztaty tworzenia biżuterii industrialnej - z wykorzystaniem mechanizmów starych zegarów, nitów, śrub i sznurka.

Osoby z ciekawymi pomysłami, które można zrealizować w centrum na Mariackiej, mogą je zgłaszać pisząc na adresy: mariacka@ck.art.pl i marketing@ck.art.pl.

Centrum na Mariackiej będzie czynne od wtorku do niedzieli od godz. 15 do 22. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.