PARTNER PORTALU
  • BGK

Planują wielki piknik, ale czy dopisze pogoda?

  • KB    6 maja 2010 - 09:47
Planują wielki piknik, ale czy dopisze pogoda?

W najbliższy weekend 8-9 maja odbędzie się tradycyjny Piknik nad Odrą. To wielki festyn organizowany w najbardziej atrakcyjnym turystycznie miejscu Szczecina - Wałach Chrobrego.
Stoiska wystawiennicze usytuowane przy nabrzeżu Odry tworzą swoiste „miasteczko turystyczne”. W tym roku będzie to już XIX edycja Pikniku. Jest to doskonała okazja do zaprezentowania walorów turystycznych i kulturowych Pomorza Zachodniego.

Elementem Pikniku jest Festiwal wyrobów i kuchni regionalnych. Uczestniczyć w nim będą rolnicy z produktami ekologicznymi, producenci produktów regionalnych i tradycyjnych, artyści ludowi Koła Gospodyń Wiejskich kultywujący tradycje kulinarne. Podczas festiwalu można będzie zobaczyć, skosztować i kupić tradycyjne produkty z Województwa Zachodniopomorskiego, poznać ich receptury i tradycje z nimi związane.

W tym roku wystawcy z zachodniopomorskiego będą prezentować swoje produkty w wydzielonej alejce produktów regionalnych.

Uzupełnieniem prezentacji będzie wielkie gotowanie, które w poprzednich latach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. W wielkim garze pod sceną będzie przygotowywana zupa piknikowa, która serwowana będzie o godz. 15:00 w pierwszym dniu trwania imprezy.

Piknik nad Odrą jest popularnym wydarzeniem, cieszącym się zainteresowaniem wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego jak i całej Polski. W trakcie imprezy miasto odwiedzają także turyści z Niemiec i Skandynawii. Zeszłoroczna impreza zgromadziła ponad 50 000 uczestników. Czy w tym roku turyści  również dopiszą mimo złej pogody?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.