PARTNER PORTALU
  • BGK

Plaża w Sianożętach: Zakaz kąpieli odwołany

  • AW    10 sierpnia 2015 - 14:44
Plaża w Sianożętach: Zakaz kąpieli odwołany
W miejscowości Sianożęty kąpiel w morzu jest dozwolona (fot.fotolia)

Wczasowicze i mieszkańcy oraz właściciele pensjonatów w miejscowości Sianożęty w woj. zachodniopomorskim mogą odetchnąć z ulgą. Sanepid pozwolił się już kąpać.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu poinformował o odwołaniu zakazu kąpieli w miejscowości Sianożęty.

Zakaz obowiązywał z powodu bakterii w wodzie

Przypomnijmy, że była to jedno z trzech kąpielisk na Zachodnim Pomorzu, gdzie w ubiegłym tygodniu plaże zastały zamknięte z powodu zanieczyszczenia wody bakteriami escherichia coli.

W Sianożętach nie można się było kąpać od 6 sierpnia podobnie jak w Ustroniu Morskim ( tam zakaz obejmuje lewą stronę kąpieliska). Zakaz kąpieli dzień później sanepid wprowadził także w Jarosławcu ( o odwołaniu zakazu kąpieli w tych dwóch miejscowościach informacji jeszcze nie ma).

Jak przypomina sanepid, bakterie eschericha coli wchodzą w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka oraz innych zwierząt stałocieplnych. W jelicie ta bakteria spełnia pożyteczną rolę, uczestnicząc w rozkładzie pokarmu. Gdy dostaną się do układu moczowego, powodują jego zakażenia. Są najczęstszą przyczyną zakażeń dróg moczowych. Gdy dostaną się do przewodu pokarmowego mogą powodować zatrucia pokarmowe, biegunkę, wymioty, bóle brzucha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.