PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock ostrzega o gołoledzi

  • PAP    9 grudnia 2013 - 15:18
Płock ostrzega o gołoledzi

- W poniedziałek po południu w Płocku (Mazowieckie) i regionie nastąpi spadek temperatury powietrza i gruntu poniżej 0 st. C, co po opadach deszczu spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg - poinformował płocki Urząd Miasta.
Służby drogowe, odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w Płocku, znajdują się w pełnej gotowości i apelują do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy.

Przez Płock przebiegają drogi krajowe nr 60 Kutno-Ciechanów i nr 62 Włocławek-Warszawa, a nieopodal miasta droga krajowa nr 10 Toruń-Warszawa.

Według płockiego Urzędu Miasta, prognozowane zjawisko gołoledzi będzie występowało w poniedziałek w mniej więcej do godz. 24. Nie jest jednak wykluczone, iż oblodzenie dróg utrzyma się dłużej z uwagi na przewidywane ujemne temperatury powietrza.

"Oblodzenie pojawi się najpierw na północy woj. mazowieckiego i stopniowo będzie obejmować obszary położone w centrum i na południu" - podał w ostrzeżeniu płocki Urząd Miasta. Temperatura powietrza spadnie w poniedziałek do około minus 4 st. C., a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 95 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.