PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock za 6,2 mln zł przebuduje ul. Mickiewicza

  • JL    22 kwietnia 2010 - 08:26
Płock za 6,2 mln zł przebuduje ul. Mickiewicza

Realizowany przez miasto projekt przewiduje gruntowny remont ulicy. Magistrat dostanie na to przeszło 5,3 mln zł wsparcia z Unii.
Na odcinku od ul. Bielskiej do Chopina oraz u zbiegu ulic 11 Listopada i Północnej zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. W miejscu skrzyżowania ulic Mickiewicza z 11 Listopada powstanie rondo. Przebudowana zostanie również część chodników, całe oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa w obrębie ronda. Ponadto wybudowane będą cztery zatoki przystankowe.

Realizacja inwestycji pozwoli na połączenie ulicy Chopina z Alejami Jachowicza oraz ul. Lasockiego z ul. 11 Listopada. Realizatorem projektu i podmiotem zarządzającym powstałą infrastrukturą będzie Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

Marszałek Adam Struzik pogratulował rzetelnie przygotowanego projektu i podkreślił, że jego realizacja wiąże się z powstaniem nowych ważnych połączeń drogowych w regionie płockim. Wyraził nadzieję, że inwestycja wpłynie nie tylko na poprawę komfortu, ale także bezpieczeństwo podróżowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.