PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock za 6,2 mln zł przebuduje ul. Mickiewicza

  • JL    22 kwietnia 2010 - 08:26
Płock za 6,2 mln zł przebuduje ul. Mickiewicza

Realizowany przez miasto projekt przewiduje gruntowny remont ulicy. Magistrat dostanie na to przeszło 5,3 mln zł wsparcia z Unii.
Na odcinku od ul. Bielskiej do Chopina oraz u zbiegu ulic 11 Listopada i Północnej zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. W miejscu skrzyżowania ulic Mickiewicza z 11 Listopada powstanie rondo. Przebudowana zostanie również część chodników, całe oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa w obrębie ronda. Ponadto wybudowane będą cztery zatoki przystankowe.

Realizacja inwestycji pozwoli na połączenie ulicy Chopina z Alejami Jachowicza oraz ul. Lasockiego z ul. 11 Listopada. Realizatorem projektu i podmiotem zarządzającym powstałą infrastrukturą będzie Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

Marszałek Adam Struzik pogratulował rzetelnie przygotowanego projektu i podkreślił, że jego realizacja wiąże się z powstaniem nowych ważnych połączeń drogowych w regionie płockim. Wyraził nadzieję, że inwestycja wpłynie nie tylko na poprawę komfortu, ale także bezpieczeństwo podróżowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: