PARTNER PORTALU
  • BGK

Płockie ZOO szykuje się do sezonu... zimowego

  • PAP/aw    10 sierpnia 2015 - 18:07

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku przygotowuje specjalną zimową trasę zwiedzania, która obejmować będzie w sumie 10 ekspozycji, w tym wybiegi z nowymi tam zwierzętami, jak renifery, a także pantery śnieżne i tygrysy syberyjskie, które są gatunkami ginącymi.
Trzy młode renifery z jednego z rzadkich podgatunków karibu do płockiego zoo przyjadą z ogrodów w Rotterdamie (Holandia), Berlinie (Niemcy) i Pradze (Czechy). Zwierzęta te spodziewane są tam jesienią.

Zwiedzanie ZOO nie tylko latem

"Dla reniferów tworzymy obecnie specjalny wybieg. Będzie on częścią przygotowywanej trasy zimowego zwiedzania naszego zoo. Planujemy, że będzie to w sumie sześć wybiegów, w tym z ekspozycją panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich, oraz cztery woliery z ptakami" - powiedział w poniedziałek dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku Krzysztof Kelman.

Jak wyjaśnił Kelman, przygotowywana w płockim zoo zimowa trasa zwiedzania obejmować będzie w sumie 6 wybiegów oraz 4 woliery z ptakami. Podkreślił, że budowa dwóch oddzielnych wybiegów dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich dobiega właśnie końca - oba obiekty powinny być gotowe jeszcze w sierpniu.

"Po zakończeniu budowy wybiegi będą urządzane, tak by były zbliżone do naturalnych warunków występowania zarówno panter śnieżnych, jak i tygrysów syberyjskich. Mam nadzieję, że zwierzęta te przywieziemy do naszego ogrodu najpóźniej na przełomie września i października" - dodał dyrektor płockiego zoo. 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.