PARTNER PORTALU
 • BGK

PO: kto finansuje nielegalną kampanię kandydatki PiS na prezydenta Łodzi?

 • bad    3 lipca 2014 - 20:27
PO: kto finansuje nielegalną kampanię kandydatki PiS na prezydenta Łodzi?

Start kampanii wyborczej na kilka miesięcy przed dozwolonym terminem, naruszenie prawa oraz brak wystarczających środków finansowych na pokrycie kosztów kampanii, zarzuca Joannie Kopcińskiej Platforma Obywatelska.
Joanna Kopcińska, do niedawna działaczka PO zadeklarowała swój udział w wyborach na prezydenta Łodzi. Jej decyzja rozzłościła niedawnych kolegów partyjnych. Bartosz Domaszewicz, łódzki radny, rzecznik PO regionu łódzkiego zarzuca jej niejasne źródła finansowania kampanii wyborczej oraz naruszenie przepisów.

- 80 tys. zł przeznaczone na oklejenie miasta swoimi billboardami i plakatami jest sumą szokującą. W oświadczeniu majątkowym Joanny Kopcińskiej nie znajduję środków, które wystarczyłyby na pokrycie takich wydatków. Nawet jeśli przeznaczyła na nią całe swoje oszczędności i tak brakuje blisko 50 tys. zł - pisze Bartosz Domaszewicz.

Radny domaga się od kandydatki ujawnienia wszystkich umów oraz rachunków związanych z tą kampanią, a także „wykaz wszystkich wpłat, ewentualnych darowizn czy pożyczek wraz z dokumentami świadczącymi o poniesieniu wymaganych prawem opłat wobec skarbu państwa".

Domaszewicz zarzuca Kopcińskiej, że wystartowała ze swoja kampanią na kilka miesięcy przed dozwolonym terminem i w ten sposób naruszyła prawo.

- Prowadzenie tzw. kampanii informacyjnych, w okresie poprzedzającym wybory, przez osoby deklarujące swój start w nadchodzących wyborach Państwowa Komisja Wyborcza uważa za naruszenie Kodeksu Wyborczego - podkreśla działacz PO.

 

Jego zdaniem stanowisko PKW w tej sprawie jest jednoznaczne. Jest to zachowanie, które w sposób celowy i umyślny ma na celu ominięcie obowiązującego prawa i jest zachowaniem niegodnym kandydata na prezydenta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • Kuba, 2014-07-14 22:34:21

  Do kancik: Nie opuściła, tylko ją wyrzucili za nie trzymanie dyscypliny podczas głosowania rady
 • swojak, 2014-07-07 12:47:29

  Do kancik: którzy prezydenci czy burmistrzowie z PO nachalnie reklamują się za pieniądze podatników, konkrety proszę ? Nastepnie zobacz, co wyprawiaja i jak zadluzają placówki przedstawiciele PiS Radom, Elbląg i wszedzie tam gdzie rzadzą
 • kancik, 2014-07-04 15:57:02

  Ciekawe, dlaczego opuściła PO? A dlaczego tym Katonom z PO nie przeszkadza,jak za pieniądze podatników reklamują się nachalnie aktualni prezydenci i burmistrzowie z PO? 3mam kciuki, żeby tej pani się udało!