PARTNER PORTALU
  • BGK

"Pociąg do gliny" już na dworcu

  • PAP    13 lutego 2011 - 12:01

Trzydzieści fotografii z ubiegłorocznej edycji tzw. "Gliniady, czyli pochodu Glinoludów znalazło się na wystawie "Pociąg do gliny", którą od niedzieli można oglądać na dworcu kolejowym w Bolesławcu.




"Gliniada" to jeden z głównych punktów odbywającego się od 16. lat w Bolesławcu Święta Ceramiki. W tradycyjnym pochodzie biorą udział ludzie przebrani w różnego rodzaju stroje pokryte gliną. W 2010 r. oprócz poprzebieranych osób w paradzie na specjalnych podestach przejechały także figury Glinoludów.

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, na otwartej w niedzielę wystawie oprócz scen z pochodu znalazły się także fotografie procesu tworzenia "ludzi z gliny". "Warto przyjść, bo oprócz fantastycznych przepełnionych życiem i letnim słońcem fotografii wystawa po raz pierwszy będzie prezentowana w tak wyjątkowym miejscu jakim jest dworzec kolejowy" - mówił rzecznik.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie "Via Sudetica" i będzie ona czynna do 21 lutego w godzinach otwarcia dworca od 5.30 do 21.30

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.