PARTNER PORTALU
  • BGK

Pociąg z filmem i nauczaniem JP II

  • PAP    29 kwietnia 2011 - 11:43
Pociąg z filmem i nauczaniem JP II

Specjalny pociąg papieski będzie kursował od 1 do 3 maja na trasie wokół Krakowa.
Podczas podróży przypominane będą wypowiedzi Jana Pawła II oraz wyświetlany film dokumentalny "Przyjaciel Boga".

Jak poinformowała w piątek Barbara Węgrzynek z Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych, na 1 maja zaplanowano dwa kursy papieskiego pociągu, natomiast 2 i 3 maja można będzie skorzystać z przejazdu trzykrotnie. Specjalny skład w barwach papieskich będzie wyruszał i kończył bieg na krakowskim Dworcu Głównym PKP.

- W czasie tej niepowtarzalnej podróży przypomniane zostaną teksty z czasów pontyfikatu papieża Polaka wypowiedziane na krakowskich Błoniach, pod oknem na Franciszkańskiej, w Wadowicach i Zakopanem - zaznaczyła Węgrzynek.

Dodała, że specjalnie z tej okazji razem z krakowskim wydawnictwem Biały Kruk przygotowano premierę filmu "Przyjaciel Boga", który przedstawia najważniejsze wydarzenia pontyfikatu Jana Pawła II - począwszy od wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową do ogłoszenia beatyfikacji, poprzez podróże apostolskie, zamach, spotkania z największymi osobistościami oraz z młodzieżą.

W pociągu papieskim obowiązują bilety strefowe czasowe aglomeracji krakowskiej ważne na drugą strefę. Koszt takiego biletu to 5,50 zł, stosowane są wszystkie ulgi ustawowe przysługujące np. dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom. Każdy uczestnik przejazdu oprócz biletu na przejazd otrzyma specjalny okolicznościowy bilet.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.