PARTNER PORTALU
  • BGK

Pocisk w centrum Opola

  • PAP    25 lipca 2012 - 20:10
Pocisk w centrum Opola

Pracownicy pogotowia energetycznego znaleźli w Opolu pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Pocisków jest co najmniej 40. Na miejscu pracują saperzy. Nikt nie został ewakuowany, bo najbliższe zabudowania mieszkalne znajdują się 500 m od znaleziska.
Pociski znaleziono przy ul. Obrońców Stalingradu w pobliżu skrzyżowania z ul. Polną, tuż przy wiadukcie drogowym na trasie w kierunku Strzelec Opolskich. Na pierwsze dwadzieścia pocisków pracownicy pogotowia energetycznego natrafili ok. godz. 14 w środę. Powiadomili policję, a ta wezwała saperów z Brzegu.

Jak poinformował kpt. Jacek Obierzyński z 1. Brzeskiego Pułku Saperów, na miejscu do godz. 18 w środę saperzy z brzeskiej jednostki wykopali w sumie 40 pocisków artyleryjskich kaliber 57 z czasów II wojny światowej. "Ile pocisków znajduje się w tym miejscu - będzie wiadomo wieczorem w środę" - ocenił Obierzyński.
 
Według saperów nie zaszła konieczność ewakuacji ludzi, bo najbliższe zabudowania mieszkalne znajdują się ok. 500 m od miejsca znaleziska i nie ma zagrożenia. Poza tym wykryte pociski nie zostały wystrzelone, tylko porzucone, w związku z czym można je bezpiecznie wyciągnąć z ziemi i wywieźć. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: