PARTNER PORTALU
  • BGK

Pod Żaglami RPO

  • BB    21 lipca 2011 - 18:00
Pod Żaglami RPO

Tegoroczne 47. Etapowe Regaty Turystyczne odbędą się w dniach 23-31 lipca pod hasłem „Pod Żaglami RPO”. Finał Regat będzie miał miejsce w Stepnicy, a wydarzeniu temu towarzyszyć będzie impreza plenerowa „III Jazz Piknik nad Zalewem”.
Regaty Turystyczne to coroczne największe żeglarskie wydarzenie w Województwie Zachodniopomorskim łączące zarazem turystykę i zmagania sportowe. Udział w Regatach zapowiedziało ok. 300 żeglarzy a na samej imprezie w Stepnicy, gdzie zakończy się ostatni etap Regat przewiduje się obecność ok. 1000 osób. Nad wydarzeniem patronat honorowy objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W tym roku Etapowe Regaty Turystyczne, które odbędą się w terminie 23-31 lipca 2011 r., przebiegają pod hasłem „Pod żaglami RPO”. Podtytuł ten podkreśla bardzo ważną rolę funduszy europejskich, w tym przede wszystkim Regionalnego Programu Operacyjnego, w realizacji inwestycji z zakresu turystyki jachtowej, która stała się produktem turystycznym województwa zachodniopomorskiego.

Regaty odbywają się bowiem w portach i przystaniach jachtowych „Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego”, który tworzą także cztery mariny budowane lub modernizowane przy udziale środków RPO (Gryfino, Stepnica, Świnoujście, Szczecin). Finał Regat odbędzie się 30 lipca 2011 r. w Stepnicy, kiedy to zostaną wręczone nagrody zwycięskim załogom za etap Trzebierz – Stepnica, oficjalne zakończenie Regat 31 lipca 2011.

W trakcie wydarzenia odbywającego się w Stepnicy planowane jest seminarium poświęcone obecności turystyki w Regionalnym Programie Operacyjnym  Województwa Zachodniopomorskiego, a w specjalnie przygotowanych namiotach przedstawiciele gmin i instytucji będą prezentować projekty turystyczne dofinansowane z funduszy europejskich. Początek konferencji zaplanowany jest na godzinę 15:30.

Zintegrowana impreza łącząca „Jazz piknik nad Zalewem”, imprezę konferencyjno-wystawienniczą, oraz zakończenie 47 Etapowych Regat Turystycznych odbędzie się w sobotę, 30 lipca w Stepnicy - na Kanale Młyńskim, który został wyremontowany i oddany do użytku dla żeglarzy w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.