PARTNER PORTALU
  • BGK

Podczas euro Polska jak twierdza

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    26 lipca 2010 - 06:12
Podczas euro Polska jak twierdza

Do pierwszego meczu jeszcze dwa lata, a policja już szuka bomb na stadionach, rząd myśli o zawieszeniu kilku przepisów, a więzienia szykują miejsca dla aresztowanych chuliganów.
Chociaż do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce nożnej mamy jeszcze dwa lata, służby już się do nich szykują. Policja np. kontroluje budowę stadionów – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Działa już nowa ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, ale na czas mistrzostw trzeba będzie zawiesić kilka jej przepisów. Ustawa wprowadza obowiązek identyfikacji na stadionach, bilety są imienne. Tymczasem na mistrzostwa UEFA rozda swoją pulę wejściówek i nikt nie będzie wiedział komu.

Trzeba też będzie zawiesić zakaz sprzedaży alkoholu na stadionach, bo w strefach VIP musi być alkohol, inaczej przedstawiciele UEFA sobie tego nie wyobrażają.

Poważniejszą decyzją będzie ewentualne przywrócenie na czas mistrzostw kontroli granicznych między Polską a UE. Tak zrobili Austriacy w 2008 r.

Do Euro przygotowują się nawet więzienia, które na czas mistrzostw muszą być gotowe do przyjęcia większej liczby skazanych za wybryki chuligańskie.

Organizatorzy spodziewają się, że w czerwcu 2012 r. nasz kraj odwiedzi nawet milion cudzoziemców. Największym zagrożeniem jest więc terroryzm. W najważniejszych momentach, np. w dniu otwarcia mistrzostw, pilnowana będzie cała przestrzeń powietrzna – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.