PARTNER PORTALU
  • BGK

Podczas ferii kontrole autokarów w bazie PKS

  • PAP    30 stycznia 2014 - 14:16
Podczas ferii kontrole autokarów w bazie PKS

Gorzowska policja na czas ferii zimowych w regionie uprościła kontrole autokarów, które przewożą dzieci i młodzież. Od 31 stycznia do 9 lutego będzie je sprawdzała na terenie bazy gorzowskiego PKS, a nie jak przed rokiem w miejscach wyjazdu wycieczek.
"W odróżnieniu od lat ubiegłych na kontrolę nie trzeba będzie się umawiać, a każdy z autobusów będzie mógł zostać sprawdzony w jednym punkcie kontroli" - wyjaśnił rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Kontrole będą przeprowadzane na placu okręgowej stacji kontroli pojazdów gorzowskiego PKS-u przy ul. Podmiejskiej, co w razie konieczności pozwoli na szczegółowe zbadanie stanu technicznego pojazdu.

Funkcjonariusze będą pełnić dyżury od godz. 5 do godzin południowych, gdyż wówczas odbywa się większość wyjazdów. "W pozostałych porach policjanci będą dojeżdżać na plac PKS, by doraźnie prowadzić kontrole" - dodał Konieczny.

Według policji taki sposób kontroli skróci czas oczekiwania na wyjazd i usprawni pracę policjantów. "Nie będzie potrzeby, by policyjne załogi ruchu drogowego krążyły od jednego miejsca wyjazdu do drugiego. Z uwagi na ograniczoną liczbę funkcjonariuszy często wiązało się to z koniecznością długiego oczekiwania na przyjazd policjantów" - wyjaśnił Konieczny.

W Lubuskiem ferie zimowe rozpoczną się 3 lutego i potrwają do 16 lutego br. Lubuska policja największego ruchu związanego z wyjazdami na zimowiska spodziewa się podczas dwóch najbliższych weekendów.

W tym samym terminie ferie przypadają także w województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.