Podkarpaccy policjanci w nowych samochodach

23 nowe, nieoznakowane radiowozy zostały przekazane w środę podkarpackiej policji. Samochody trafią do wszystkich komend miejskich i powiatowych w województwie. Ich zakup został sfinansowany po połowie ze środków policji i urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.
Podkarpaccy policjanci w nowych samochodach
Jak powiedział rzecznik podkarpackiej policji komisarz Paweł Międlar, z nowych pojazdów korzystać będą policjanci z pionu kryminalnego.

"Bardzo cieszymy się z nowych samochodów, bo brakowało nam pojazdów nieoznakowanych. Radiowozów z policyjnymi oznaczeniami mamy wystarczającą liczbę i są one w dobrym stanie" - dodał.

Spośród 23 samochodów 21 to ople astry trzeciej generacji, wyposażone w silnik o pojemności 1,6 l i mocy 115 koni mechanicznych. Każda z komend miejskich i powiatowych na Podkarpaciu otrzymała jeden taki samochód. Wartość pojazdu to ponad 56 tys. zł.

Dwa pozostałe pojazdy to nissany pathfindery wyposażone w silniki o pojemności 2,5 l i mocy 190 koni mechanicznych. Wartość jednego takiego pojazdu to ponad 200 tys. zł. Jak zaznaczył Międlar, zostały one przekazane policyjnym antyterrorystom.

Cały podkarpacki garnizon dysponuje ok. tysiącem samochodów.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE