PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie zaktualizowało swoją strategię

  • PAP    2 lipca 2013 - 18:02
Podkarpacie zaktualizowało swoją strategię

Przemysł lotniczy, informatyczny i turystyka - to najważniejsze obszary, które mają być wspierane na Podkarpaciu do roku 2020 - wynika ze Strategii Rozwoju Województwa. Dokument został zaktualizowany przez nowy zarząd regionu.
Zdaniem nowego marszałka Władysława Ortyla przyjęcie Strategii Rozwoju Województwa do roku 2020 jest priorytetem, dlatego zarząd zajął się tym dokumentem w pierwszej kolejności. "Dokonaliśmy kilku zmian dla podkreślania ważności dokumentu. Teraz zajmą się nim radni podczas najbliższej sesji sejmiku 16 lipca" - poinformował.

Czytaj też: Senator PiS nowym marszałkiem Podkarpacia

W poprzedniej wersji dokumentu było osiem obszarów, na które położony był nacisk. Po nowelizacji obszary są tylko cztery: konkurencyjna i innowacyjna gospodarka; kapitał ludzki i społeczny; sieć osadnicza; środowisko i energetyka.

Jak tłumaczył nowy zarząd, mniejsza liczba obszarów wynika z tego, że wspierane mają być tylko mocne strony regionu, takie jak przemysł lotniczy, rolno-spożywczy, informatyczny i turystyczny.

Strategia ma też wyrównywać dysproporcję między poszczególnymi obszarami na Podkarpaciu o różnym stopniu rozwoju. Dokument wskazywać będzie bowiem tzw. obszary strategicznej interwencji, których jest ok. 30. Dzięki temu wiadomo będzie, które miejsca, w pierwszej kolejności wymagają interwencji, głównie finansowej.

Podkarpacie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 ma otrzymać ponad 1 mld 895 mln euro.

Czytaj też: Województwa już planują inwestycje za unijna kasę

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.