PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie. Atrakcje Jarosławia i Svidnika w mobilnym przewodniku

  • PAP/KDS    6 stycznia 2018 - 13:39
Podkarpackie. Atrakcje Jarosławia i Svidnika w mobilnym przewodniku
Przewodnik można pobrać na urządzenia z systemem Android (fot. UM Jarosław)

Podkarpacki Jarosław oraz słowacki Svidniku połączył mobilny przewodnik dla turystów. Dzięki aplikacji można dowiedzieć się m.in. o najciekawszych zabytkach tych miast.
Jak poinformowała Małgorzata Młynarska z kancelarii burmistrza Jarosławia, przewodnik można ściągnąć na urządzenia - telefon lub tablet - z systemem Android i iOS. - Informacje dostępne są w trzech językach: polskim, słowackim i angielskim - dodała. Pozwala na bieżąco śledzić ofertę wydarzeń organizowanych w Jarosławiu i Svidniku.

Jak zaznaczyła Młynarska, dzięki aplikacji można wziąć udział również w grze miejskiej, poznać zabytki i atrakcje turystyczne obu miast. - Można też skorzystać z proponowanych szlaków zwiedzania. Aplikacja zawiera również bazę obiektów turystycznych wraz z nawigacją do nich. Z przewodnika skorzystać mogą również osoby niedowidzące dzięki specjalnej audiodeskrypcji - powiedziała.

W ramach projektu "Mistyka Karpackich Miast - tworzenie produktu turystycznego miast w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe miasta Jarosławia i Svidnika" uruchomiona została także strona internetowa www.jaroslaw-svidnik.pl

- Zapraszamy do zwiedzania dwóch niesamowitych i klimatycznych miast - polskiego Jarosławia i słowackiego Svidnika, w których do dzisiejszych czasów poczuć można ducha historii. Multiprzewodnik Jarosław-Svidnik pozwala zajrzeć w najciekawsze miejsca i zgłębić tajemnice dawnych dziejów - polecają twórcy aplikacji z firmy Amistad, którzy zrealizowali m.in. Szlak GreenVelo czy Kraków Travel.

Młynarska przypomniała, że jednym z pierwszych działań w ramach tego projektu były warsztaty ceramiczne zorganizowane w sierpniu 2017 r. podczas Jarmarku Jarosławskiego. "W ramach projektu naszą ofertę turystyczną, w tym również aplikację, będziemy prezentować na targach międzynarodowych w Bratysławie i Wrocławiu" - dodała.

Budżet projektu, który realizują samorządy Jarosławia i Svidnika to 95,3 tys. euro. Został on dofinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska-Słowacja 2014-2020. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.