PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie nadal ma problemy z dostawami prądu z powodu pogody

  • PAP/PSZ    11 grudnia 2017 - 13:38
Podkarpackie nadal ma problemy z dostawami prądu z powodu pogody
Szczególnie trudne warunki panują w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. (fot. Shutterstock.com)

Ponad 9 tys. odbiorców na Podkarpaciu nie ma nadal prądu. Przyczyna to silny wiatr oraz wcześniejsze intensywne opady śniegu, które powaliły drzewa, a te oparły się o linie energetyczne i zahamowały dopływ prądu albo pozrywały przewody.
Jak poinformował 11 grudnia w południe dyrektor Centralnej Dyspozycji Mocy dla oddziału Rzeszów Andrzej Balicki, najwięcej awarii odnotowano w rejonach południowych województwa, głównie w powiatach bieszczadzkim, leskim, sanockim (rejon energetyczny Sanok) oraz krośnieńskim i jasielskim (rejon Krosno).

Według danych, w południe 11 grudnia w rejonie sanockim awarie występują na 25 liniach średniego napięcia, przez co 266 stacji nie jest zasilanych, co powoduje, że prądu nadal nie ma prawie 7 tys. odbiorców.

Z kolei w rejonie Krosno awarie są na sześciu liniach średniego napięcia i 80 stacji nie ma zasilania, wskutek czego ponad 3 tys. odbiorców nie ma prądu.

Balicki zapewnił, że awarie są na bieżąco usuwane; jeżeli pogoda się nie popsuje, to do końca dnia do wszystkich odbiorców wróci prąd.

Z powodu silnego wiatru i intensywnych opadów śniegu, które przeszły nad Podkarpaciem, przez weekend strażacy interweniowali ponad 230 razy. Najwięcej interwencji dotyczyło usuwania połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach i chodnikach. W dwóch przypadkach strażacy pomagali też zabezpieczyć na budynkach mieszkalnych dachy uszkodzone przez silny wiatr. Jedna osoba została poszkodowana.

Czytaj także: Wiatr połamał drzewa i zerwane dachy przez wichury na Podkarpaciu

Rzecznik podkarpackiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Marcin Betleja poinformował, że w nocy z 10 na 11 grudnia w Nowosielcach w powiecie sanockim złamane drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Kierowca trafił do szpitala na obserwację.

Ze względu na prognozy, które przewidują silny wiatr do końca wtorku, zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności, nieparkowanie samochodów pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi oraz o zabezpieczenie na balkonach przedmiotów, które wiatr mógłby zdmuchnąć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.