PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie obchody 30-lecia Solidarności

  • PAP    27 sierpnia 2010 - 10:35

Spotkanie wszystkich dotychczasowych przewodniczących regionu rzeszowskiego NSZZ „Solidarność” to jeden z punktów obchodów 30-lecia istnienia związku. Główne uroczystości odbędą się 28 sierpnia w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.
Zdaniem przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemi Rzeszowskiej NSZZ „Solidarność” Wojciecha Buczaka spotkanie wszystkich byłych przewodniczących regionu będzie okazją do pokazania, że Solidarność jest i była jedna.

– Często słyszymy, że Solidarność była kiedyś inna, teraz jest inna. To nieprawda. Związek jest ciągle taki sam – uważa Buczak.

W ramach obchodów podczas mszy św. w kościele Farnym poświęcony zostanie sztandar NSZZ „Solidarność” Oświaty i Wychowania w Rzeszowie. W sobotę wręczone zostaną także ordery i odznaczenia państwowe dla 13 osób zasłużonych dla Solidarności i przemian demokratycznych w kraju.

Jednym z punktów obchodów będzie również występ aktorów z rzeszowskiego teatru z fragmentami sztuki „Odprawa posłów greckich” i piosenkami Jacka Kaczmarskiego.

Rocznicę powstania Solidarności świętować będzie także Zarząd Regionu Ziemi Przemyskiej NSZZ „Solidarność”. Na rynku w Jarosławiu 28 sierpnia odbędą się koncerty w hołdzie Solidarności. Wystąpi m.in. zespół Lombard.

Odsłonięta zostanie 29 sierpnia pamiątkowa tablica umieszczona na budynku miejscowego ratusza. Wręczone zostaną również odznaczenia dla 30 osób – zasłużonych działaczy Solidarności regionu przemyskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.